فیلتر کیسه ای هواساز

فیلترهای کیسه ای در طیف گسترده و با راندمانهای مختلف توسط این واحد تولید میگردد .مدیا یا بستر این فیلترها عموماً از جنس پلیستر با ضخامت و فشردگیهای مختلف بوده و قبل از اقدام به تولید انبوه از هر سفارش خرید مدیا یک فیلتر کیسه ای ساخته و توسط تونل تستی که بر اساس استاندارد اشری 76/52 می باشد مورد آزمایش قرار میگیرد. ما در شرکت پال تهویه البرز انواع فیلتر کیسه ای هواساز را خدمت شما مشتریان عزیز ارائه می دهیم.
 
فیلتر کیسه ای هواساز

ساختار فیلتر کیسه ای هواساز

فیلترهای کیسه ای (بگ فیلتر) نوعی از سیستم‌های غبار زدایی دارای راندمان بالا می‌باشند.این فیلترها که شامل کیسه‌های عمودی به قطر ۲۰۰-۱۴۰ میلی‌متر و ارتفاع ۳۲۰۰-۲۳۰۰ میلی‌متر می‌باشند و به طور معمول تعدادی از کیسه‌ها را در یک محفظه فلزی به طور موازی در کنار هم قرار می‌دهند و جریان غبار از درون آن عبور می‌کند.این نوع فیلترها برای ذراتی با قطر حدود یک میکرون به کار می‌روند و اگر به طور مناسب طراحی شوند دارای راندمان پالایش ۹۵ درصد خواهند بود.

 فیلتر

هواساز ، فیلتر هواسازفیلترهای هوا همیشه در حال گرفتن غبار و گرد و خاک برای ارائه هوایی تمیز در ساختمان ها کار می کنند. فیلتر ها در ابتدای دستگاه نصب می شوند تا هر گونه آلوگی را در پایین دست جریان به خود جذب کند. فیلترها بسته به میزان تصفیه هوا در امتداد هم تعبیه می شوند تا به ترتیب از ذرات درشت به ریز هوا را تصفیه کنند. فیلتر های پانلی از لحاظ جاگزینی و نگه داری، ارزانتر از فیلترهای کیسه ای هستند.

عمر مفید فیلتر کیسه ای هواساز

عمر کارکرد یک فیلتر با نظارت بر افت فشار جریان هوا ارزیابی می شود که توسط یک فشار سنج یا یک سوییچ فشار متصل به سیستم کنترلی ساختمان آلارم می دهد.(یعنی فیلتر کثیف شده و هوا را از خود عبور نمی دهد.) اگر فیلتر گرفتگی داشته باشد، از آن جایی که فن مدام در حال کار است و هوا را می راند به فیلتر فشار وارد می کند و باعث افتادن آن می شود در نتیجه هوای آلوده به کانال ها راه پیدا می کند.

فیلتر کیسه ای آب

پارچه فیلتر کیسه ای

انواع فیلترهای هواساز

فیلترهای کیسه ای در طیف گسترده و با راندمانهای مختلف توسط این شرکت تولید میگردد . مدیا یا بستر این فیلترها عموماً از جنس پلیستر با ضخامت و فشردگیهای مختلف بوده و قبل از اقدام به تولید انبوه از هر سفارش خرید مدیا یک فیلتر کیسه ای ساخته و توسط تونل تستی که بر اساس استاندارد اشری 76/52 و به همین منظور ساخته شده مورد آزمایش قرار میگیرد . قاب دور این فیلترها از جنس ورق گالوانیزه و یا آلومینیوم بوده و تقسیم بندی داخل آن بگونه ای است که فرضاً در یک قاب 595*595 میلیمتر میتوان تعداد شش ، هشت ، ده و یا دوازده کیسه با عمقهای مختلف جای داد .

مشخصات فنی فیلتر کیسه ای هوا ساز

راندمان این فیلترها بر اساس استاندارد اشری 76/52 با مدیا یا بستر فیلتر ایرانی تا 60% اندازه گیری شده که با همکاریهایی که با برخی از تولید کنندگان آن در زمینه های فنی  و عملی به عمل آمده ،  امکان ساخت مدیای فیلترهای کیسه ای با راندمانهای بالاتر را ایجاد نموده است در حال حاضر مدیا فیلترهای کیسه ای با راندمانهای 85-80 و  95-90 در صد جزو مواد اولیه وارداتی میباشد .
افت فشار اولیه فیلترهای کیسه ای درجریان هوای 3400 متر مکعب در ساعت و با راندمان 30-40 درصد برابر 45 پاسکال ، راندمان 45-50 درصد 58پاسکال ، راندمان 55-60 درصد 67 پاسکال ، راندمان 80-85 درصد 120 پاسکال و راندمان 90-95 درصد 140پاسکال به طور معدل اندازه گیری شده است .افت فشار نهایی (پیشنهادی ) این نوع فیلترها با توجه به راندمان آنها 250 تا 300پاسکال می باشد .با توجه به اینکه بستر فیلتر یا مدیای فیلترهای کیسه ای با راندمانهای 85-80 درصد و 95-90 درصد در حال حاضر در ایران تولید نمی گردد لذا این شرکت اقدام به وارد نمودن آن از خارج از کشور نموده نیاز متقاضیان این راندمانها را در ابعاد ذکر شده در فوق تأمین می نماید . در طبقه بندی یوروونت با مدیای ایرانی تحت درجه (ای . یو 5)(ای . یو6)و با مدیا خارجی تحت درجه (ای .یو 7 ) ،(ای .یو 8 ) ،(ای .یو 9) درجه بندی شده است . ابعاد متداول این فیلترها به ترتیب 595*595و 295*595میلیمتر و عمق کیسه ها 300 و 600و 900 میلیمتر می باشد .

انواع فیلتر کیسه ای هواساز

فیلتر فلزی

فیلتر فلزی یا توری فلزی در واقع ساده ترین و ابتدایی ترین مرحله فیلتراسیون می باشد. جایی که از ورود خس و خاشاک و اجسامی قابل رویت با چشم، به داخل دستگاه جلوگیری می شود. 
ویژگی های فیلترهای فلزی :
 • جنس توری ها آلومینیومی یا گالوانیزه می باشد.
 • قابل شستشو هستند.
 • قابلیت تصفیه ذرات معلق با اندازه بیشتر از یک میلی متر را دارد.

فیلتر پنلی  ( PLEATED )

در دومین مرحله فیلتراسیون معمولا از این فیلتر ها استقاده می شود که می توانند ذرات میکروسکوپی تا اندازه 10 میکرون، از فیلترهای قوی تر استفاده شود که در ادامه آن ها را نیز معرفی خواهیم کرد.
ویژگی های فیلترهای پنلی :
 • معمولا از الیاف پلی استر، پلی پروپلین . یا پلی اورتان ساخته می شوند.
 • قاب دور آن ها معمولا از استیل، گالولنیزه، پی وی سی یا فایبر گلاس ساخته می شود.
 • یک بار مصرف و غیر قابل شستشو هستند. 
 • به دلیل ساختار زیگزاگی که دارند، مساحت بیشتری دارند که در جذب بیشتر و بهتر آلاینده ها موثر است.

فیلتر های کیسه ای ( بگ فیلتر )

فیلتر بعدی که توانایی جذب ذراتی با ابعاد 1 تا 10 میکرون را داراست، بگ فیلتر ( فیلتر کیسه ای ) نامیده می شود. دلیل نام گذاری آن این است که پارچه فیلتر به منظور افزایش سطح آن، به صورت کیسه هایی در کنار هم قرار گرفته است. 
ویژگی های فیلتر های کیسه ای : 
 • جنس آن ها از الیاف مصنوعی است. 
 • جنس قاب آن ها، مشابه قاب فیلترهیا پنلی ( یعنی از استیل، گالوانیزه، پی وی سی یا فایبر گلاس ) است.
 • قابل شستشو نیستند.
 • رادندمان فیلترهای کیسه ای بین 45 تا 85 درصد است.

فیلترهیا کربنی 

جذب آلاینده ها تا ابعاد 0.01 میکرون وظیفه فلیتر کربنی می باشد، از این فیلتر برای حذف آلاینده هایی مانند بوهای ناخوشایند، دی اکسید کربن، نیتروژن دی اکسید و گازهای مضردیگر استفاده می شود.

فیلتر های هپا ( HEPA )

 •   HEPA  مخفف  HIGH EFFICIENCY PARTICULATE AIR  ( حذف ذرات معلق هوا با کارایی بالا ) می باشد.
 • این فیلتر از الیاف به هم فشرده ی فایبرگلاس، پوشال یا حصیر تشکیل شده است که دارای منافذ ریزی می باشند.
 • ساختار آن اجازه عبور جریان هوا را می دهد اما ذرات ریز  آلاینده ها را جذب خود می کند.
 • برای بهبود عملكرد و افزايش عمر مفيد فیلتر، آن را به صورت آکاردئونی تا می‌کنند. درنتيجه حجم نسبتا زيادی از فیلتر، در یک فضای کوچک فشرده شود. به عنوان مثال در بعضی از موارد، ۴۰ متر از سطح فیلتر در يك فضاي يك متری تعبيه شده‌اند.
 • قابليت طراحی در ابعاد و اندازه‌های مختلف
 • قابلیت افزايش و كاهش سطح فیلتراسیون بنا بر نياز با تغيير تعداد چین‌های مدیا
 • عدم اتلاف انرژی
 • امكان استفاده از قاب‌های گوناگون با عمق مختلف و ابعاد متنوع
 • افت فشار کم
 • اين فيلترها معمولا قابل شست‌وشو نیستند اما می‌توان با انجام كارهايی نظير:
 • تکاندن فیلتر
 • عبور جریان هوای قوی

فيلترهاي اولپا (ULPA)

 • اين فيلترها از الياف میکرو فایبرگلاس و فویل‌های آلومینیومی كه نقش جدا كننده دارند شكل گرفته‌اند.
 • از لحاظ ساختاری مشابه فیلترهای هپا هستند با اين تفاوت که الياف فایبرگلاس استفاده شده در فیلترهای اولپا نسبتا ظريف‌تر هستند.
 • در نتيجه اين تفاوت ساختاريی، فيلترهاي اولپا به نسبت فيلترهای هپا، راندمان بالاتري هم دارند كه طبق تحقيقات انجام شده چيزی نزديک به 100 درصد است.

فروش فیلتر کیسه ای

قیمت فیلتر کیسه ای

فیلترهای کیسه ای

فیلتر هواساز

خرید فیلتر کیسه ای هواساز