فیلتر کیسه ای

فیلتر های کیسه ای با مدل های مختلف به وسیله ی شرکت پال تهویه البرز ساخته شده و قابل فروش می باشند.
این شرکت با داشتن تجربه و سابقه ی زیاد در تولیدات انواع فیلتر ها در این صنعت پیشگام شده و با ایجاد خط تولیدی استاندارد و با دستگاه های مدرن مجهز می باشد .
شرکت پال تهویه برای تولید این فیلتر ها از افراد و مهندسان متخصص و تحصیل کرده بهذه می برد و بهترین و با کیفیت ترین فیلتر های کیسه ای را تولید می کنند .
فیلتر کیسه ای ( bag filter) عبارت است از محفظه ای شامل تعدادی کیسه آویخته و وصل شده به نگه دارنده هایی موسوم به cage . با عبور گاز حاوی غبار از دریچه ورودی و حرکت به سمت خروجی فیلتر، غبار موجود روی سطح خارجی کیسه ها می نشیند. سپس در مقاطع زمانی معین با اعمال پالس هوا، غبار موجود بر کیسه تکانده شده و به هاپر زیرین فیلتر ریخته می شود. به این ترتیب غبار از گاز جدا می شود. یکی دیگر از تجهیزاتی که به صورت گسترده برای غبارزدایی هوا در صنایع سیمان استفاده می شود بگ فیلترها می باشند. این نوع از فیلترها دارای بازدهی غبارگیری بالامی باشند که با توجه به نوع غبار تا 99.9 درصد بازدهی دارند. عاملی که کاربرد آن را محدود می کند، دمای گاز ورودی به آن می باشد، با پیشرفت های جدید در تهیه الیاف کیسه ای دامنه استفاده از آن ها وسیع تر شده است.
 
جهت دریافت قیمت با ما تماس بگیرید

با استفاده از مصنوعات نساجی جدید کیسه ها تحمل دمای بالاتر از 200 درجه سانتی گراد را دارند. عوامل زیر در بگ فیلترها نقش اساسی بازی می کنند:

    1-جنس کیسه های مورد استفاده
    2-منطقه غبار زدایی
    3- ساختار و شکل کیسه ها
    4-نوع سیستم غبار تکانی از کیسه ها
 
فیلتر کیسه ای

فیلترهای جت پالس

مورد آخری که موجب می شود، صنایع را به سمت استفاده از سیستم های غبارگیر مبتنی بر پالس هدایت نماید. در این نوع از بگ فیلترها با تزریق پالسی از هوای فشرده در مدت زمان کوتاهی غبارتکانی کیسه ها انجام می شود. این نوع از فیلترها به صورت گسترده در قسمت های مختلف صنایع سیمان مورد استفاده قرار می گیرد.

اجزای فیلترهای جت پالس

فیلترهای جت پالس عمدتا دارای شش بخش اصلی می باشند که عبارتند از:

    1- داکت ورودی و محفظه ورودی گاز حامل غبار با فیلتر
    2- کیسه های الیافی فیلتر
    3- صفحه مشبک
    4- شیرهای پالس
    5- لوله های دمنده به کیسه ها
    6- محفظه و داکت خروجی گازهای تصفیه شده

معایب فیلترهای جت پالس

فیلترهای جت پالس دارای معایبی به شرح زیر می باشند:

    1- مقاومت بالا در برابر جریان گاز
    2- بازدهی کم در مقابل گازهای مرطوب
    3- محدودیت درجه حرارت گازهای ورودی به دلیل جنس کیسه ها

 

فیلتر Baghouse

فیلتر Baghouse همان فیلتر کیسه ای است که در فرایند خط تولید استفاده می شود. این نوع فیلتر طی سال های گذشته کاربرد بیشتری برای تصفیه گازهای خروجی از نقاط اصلی خط تولید پیدا نموده و در مواردی جانشین فیلترهای الکتریکی شده اند. مزیت عمده این نوع فیلتر اثر پذیری کمتر غبار خروجی با تغییر مشخصه های گاز ورودی و دستیابی آسان تر به غبار خروجی کمتر در محدوده 10 میلی گرم بر نرمال متر مکعب می باشد.

انواع فیلتر Baghouse

Baghouse ها در شکل و اندازه های متفاوت ظاهر می شوند و اساس کارشان شبیه فیلترهای کیسه های معمولی می باشد.  Baghouse ها نامشان را از یک سری نمد و کیسه پارچه ای بافته شده و جا گرفته درون یک محفظه فلزی می گیرندکه نوع پارچه اغلب از نایلون اورلون، اکریلیک، داکرون، تفلون یا فایبر گلاس می باشد. به طو کلی می توان گفت Baghouse ها در تمامی صنایع یافت می شود. صنایعی از قبیل سیمان، ریخته گری و عملیات فولادی، تولید کنندگان دارویی، سازندگان مواد غذایی، تولید کنندگان مواد شیمیایی و ... نمونه هایی از این دست می باشد.

کاربرد فیلتر Baghouse

میزان استفاده از Baghouse ها مرتب در حال افزایش است و این امر تقریبا در تمامی کشورهای جهان فراگیر شده است.
همان گونه که گفته شد فیلترهای کیسه ای جریان گاز از داخل پارچه فیلتر عبور داده می شود. ذرات غبار روی سطح پارچه می نشیند و لایه غبار که روی سطح پارچه تشکیل می شود ، با تکاندن پارچه به روش های مختلف از کیسه جدا شده و وارد قیف می گردد. برای اینکه غبار روی کیسه افت فشار زیادی برای عبور جریان گاز ایجاد نکند، احتیاج به سطح پارچه بزرگی می باشد و برای اینکه سطح بزرگی از پارچه در یک فضای محدود جا بگیرد، پارچه فیلتر را به صورت کیسه ای استوانه در می آورند که به این مجموعه کیسه های استوانه ای در یک محفظه Baghouse گفته می شود.
اندازه یک Baghouse به دبی حجمی گاز و به نسبت دبی حجمی گاز به سطح پارچه یا A/C بستگی داره. A/C به غلظت گاز، دما، روش cleaning و سطح تکنولوژی فیلتر بستگی دارد.
همچنین این فیلتر ها با استفاده های مختلفی که دارند در صنایع زیر کاربرد دارند از جمله :
 • صنعت فلز : این فیلتر برای فیلتر انواع غبار و گرد فلزی ساخته شده و آن ها را فیلتر می کند .
 • صنایع دفع زباله :این زباله ها با توجه به انواع مختلف شیمیایی و دارویی نیاز به فیلتر و جلوگیری از دفع نا مناسب دارند . با استفاده از فیلتر های کیسه ای از انتقال این مواد سمی به محیط زیست جلوگیری می کنیم .
 • حمل و نقل : این فیلتر ها با نصب برانواع اتوموبیل ها باعث حذف ورود آلاینده ها به محیط می شود
 • کارخانه ها : انواع کارخانه جات مانند ریخته گری ها و تولیدات سیمان برای از بین بردن مواد مضر معلق در هوا از این فیلتر ها استفاده می کنند .

مزایای استفاده از فیلترهای کیسه ای

مهم ترین مزایای استفاده از فیلترهای کیسه ای عبارتند از:

    1- بازدهی کاربری بالا
    2- هزینه های کاربری پایین
    3- مقاومت در برابر گازهای قابل اشتعال، ذرات غبار قابل انفجار و ...
    4- کاربری آسان
    5- دوام، ماندگاری زیاد کیسه ها

کاربری مناسب و بازدهی بالای بگ فیلترها به انتخاب درست فیلتر و رعایت اصول صحیح نصب، تجهیز و استفاده از آن بستگی دارد. عملکرد ضعیف این گونه فیلترها ناشی از عوامل زیر می باشند:
    نصب نادرست تجهیز (پیکر بندی غلط سیستم مکش، اشکال در سیستم غبار تکانی از کیسه ها، نصب نادرست کیسه ها)
    انتخاب نادرست فیلتر (پایین بودن ظرفیت فیلترنسبت به ناحیه غبارگیری)
    استفاده از کیسه هایی با جنس نامناسب
    رطوبت بالای گاز ورودی

ساخت فیلتر Baghouse

نوع کیسه مورد استفاده بر اساس مشخصه های فرایندی گاز، دما، رطوبت، نوع گاز و میزان سایندگی ذرات غبار انتخاب می شود. پارچه مورد استفاده برای غبارگیری گازهای خروجی از کوره مواد خام خطوط تولید سیمان معمولا از جنس فایبر گلاس با پوشش membrane و از جنس PTFE می باشد که تحمل دمای تا 260 درجه سانتی گراد را دارد. وجود membrane مانع ورود ذرات ریز غبار به داخل پارچه و مانع افزایش افت فشار دو سر کیسه ها در طی زمان بهره برداری شود. ولی در هر صورت، افت فشار دو سر فیلترهای کیسه ای بین 12 الی 15 میلی بار می باشد که این مورد یکی از نقاط ضعف فیلترهای کیسه ای محسوب می شود. نقطه ضعف دیگر فیلتر کیسه ای، محدودیت تحمل دمای پارچه 260 درجه سانتی گراد می باشد. در صورت بالا رفتن دما از مقدار فوق، پارچه غیر قابل استفاده خواهد شد. در فیلترهای کیسه ای نیز برای کاهش دما عموما از برج خنک کن استفاده می شود. کاهش دما به 260 درجه سانتی گراد برای قابل تحمل شدن برای پارچه کفایت می کند. لیکن چون کاهش دما باعث کاهش دبی حجمی گاز و در نتیجه کاهش سطح پارچه مورد نیاز می شود، به این دلیل در فیلترهای کیسه ای نیز دما در محدوده 150 تا 200 سانتی گراد تنظیم می شود. مهم ترین مزیت فیلتر کیسه ای این است که راندمان غبارگیری و میزان غبار خروجی آن با تغییر دما رطوبت و حجم گاز تغییر محسوسی ندارد.

کیسه فیلتر هوا

کیسه فیلتر ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند و در زمان انتخاب کیسه باید موارد زیر را مد نظر قرار داد:
    1- دمای گاز
    2- میزان رطوبت غبار
    3- ماهیت الکتریکی ذرات غبار
    4- میزان خورندگی ذرات غبار
    5- مقاومت اسیدی و قلیایی پارچه
    6- توانایی پارچه برای رهایی از لایه غبار
    7- توانایی پارچه در گذردهی هوا
    8- سایز ذرات غبار
    9- قیمت کیسه

قیمت فیلتر کیسه ای

قیمت فیلتر کیسه ای با توجه با کاربردها و جنس فیلترهای کیسه ای متفاوت می باشد ، این فیلتر ها با بهترین کیفیت در شرکت پال تهویه البرز تولید شده و با قیمت کاملا مقرون به صرفه به شما عزیزان ارائه می شود . 
فیلتر های کیسه ای با توجه به اندازه و ابعاد ، جنس تولید شده ، نوع بسته بندی و ... قیمت متفاوتی دارند و برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجرب شرکت پال تهویه تماس گرفته و فیلتر مناسب خود را تهیه نمایید 

کاربرد فیلترکیسه در اتاق تمیز 

سیستم فیلتراسیون یا به عبارتی فیلترهای اتاق تمیز به صورت متفاوتی عمل کرده و ذرات را بر حسب اندازه آن ها فیلتر می کند. این ذره ها در سراسر فضای اتاق قرار دارند، البته هوایی که در اتاق  تمیز وجود دارد با عبور از فیلترها از هر گونه آلودگی پاک می شود. 

جنس فیلتر کیسه ای چه نوع است

ویژگی ها و همچنین مشخصات فیلتر کیسه ای باعث شده است تا این محصول در صنایع متفاوتی به کار برده شود. فیلترهای کیسه ای در انواع مختلفی تولید می شوند و همچنین جنس های متفاوتی نیز دارند و هر کدام از این فیلترهای کیسه ای بسته به فاکتورهای متفاوت، ویژگی های منحصر به فردی نیز دارند. جنس این فیلترها می تواند از پلی استر، پروپلین، پارچه ای و غیره باشد که در ادامه با جزئیات بیشتری به توضیح جنس هر کدام از این فیلتر ها می پردازیم.
 • پلی استر
فیلترهایی که از جنس پلی استر هستند ساخت و ساز آن ها بدون سیلیکون است. این فیلتر ها ظرفیت بسیاربالایی دارند و می توانند میزان آلودگی زیادی را در خود نگه دارند. این فیلترها بیشتر در فرآیند های انتقال آلومینا، صنایع چوب، صنایع دارو سازی، فرآیندهای مربوط به آهن سازی و فولاد، کارخانه های ذوب قطعات غیرآهنی، فرآوری انواع مواد غذایی، تولید آلومینیوم های الکترولیتی و سایر صنایع استفاده می شود. فیلتر کیسه های پلی استر طوری ساخته شده اند که بسیار مقرون به صرفه بوده وهمچنین هزینه ی کمتری نیز دارند.
 • پلی پروپلین
فیلترهای کیسه ای از جنس پلی پروپلین دردو درجه تولید می شوند که یکی از آنها فیلترهای سوزنی و دیگری فیلترهایی که جوش داده شده اند نام دارند. فیلترهایی که از جنس پلی پروبیلین هستند معمول در اندازه های 5 تا 100 میکرون در اختیار مصرف کننده قرار داده می شوند.
 • پارچه ای 
فیلترهای کیسه ای علاوه بر جنس پلی پروپیلن و پلی استر از پارچه تهیه می شوند، از جمله این پارچه ها می توان به آکریلیک و تفلون اشاره کرد. 

زمان تعویض فیلتر کیسه ای 

اگر این فیلترها در زمان مشخص و کوتاه مدتی تعویض نگردند، هزینه های بسیار گزافی را در پی خواهند داشت و در صورت دیر تعویض کردن هر کدام از این فیلترها این امکان وجود دارد که آلاینده های خطرناکی در اطراف شما قرار بگیرند.زمان تعویض این مدل از فیلتر ها با توجه به محل نصب و میزان آلاینده های موجود می باشد . و برای هر بخش با بخش دیگر متفاوت می باشد . البته برای تشخص بودن زمان تعویض این فیلترها بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید.
 • زمان کاهش فشار
در طول استفاده از فیلترهای کیسه ای آن ها مسدود می شوند و مایعات به سختی می توانند از درون آن ها عبور کنند، بنابراین شما می بایست به صورت منظم بر افت فشار فیلترهای کیسه ای نظارت کنید.
 • PARTICLE COUNTER
پارتیکل سنج دستگاهی است که می تواند کیفیت هوا و همچنین میزان آلودگی آن را محاسبه کند. با استفاده از این دستگاه و اخطار به موقع آن از وضعیت فیلتر ، شما می توانید فیلتر خود را تعویض کنید.

اجزای تشکیل دهنده فیلترهای کیسه ای

اجزای تشکیل دهنده سیستم بگ فیلتر و غبارگیر کیسه ای شامل 10 مورد می باشد که عبارتند از: 
 • فیلتر هایی کیسه مانند
 • قفس های نگهدارنده
 • محفظه و پوسته بگ فیلتر
 • هاپر
 • دستگاه تخلیه غبار
 • سیستم کمپرسور هوا
 • سیستم پاک کننده فیلترهای کیسه ای
 • بگ فیلترهای معمولی ( استوانه ای )
 • دستگاه فن
 • بگ فیلتر های مودولار
 • بگ فیلتر با کیسه های تخت

فیلتر کیسه ای هپا در چه مکان هایی استفاده می شوند 

این فیلتر به دلیل کاربرد های زیر در انواع مختلف تولید شده و مناسب بخش های زیر می باشد .
 • مراکز پزشکی
 • ادارات
 • تامین هوای تازه برای ساختمان ها 
 • صنایع دارو سازی
 • صنایع تولید مواد غذایی
 • صنایع تولید مواد شیمیایی
 • کارخانه تولیدکننده ی رنگ
 • نیروگاه هسته ای 
 • قرنطینه ی بخش های مختلف 
 • کارخانه جات تولید کننده ی سیمان و کاغذ

قیمت فیلتر کیسه ای هپا

جهت دریافت قیمت با ما تماس بگیرید