فیلتر هپا ویسل

فیلتر هپا ویسل از تولیدات و محصولات جدید شرکت پال تهویه می باشد.
فیلترهای ویسل به فیلترهای خورجینی، حفره ای و یا V شکل نیز معروف می باشند. مدیای فیلتر از جنس میکروفایبرگلاس و یا سنتیتیک با چین های خیلی ریز و بهم فشرده مدیا با جداکننده های پلاستیکی حرارتی و یا چسب های مختلف، با فریم فیلتر از جنس ABS  و یا پلی استیرن می باشد، که بسترهای چین خورده را به شکل  V در خود جای داده و با چسب های مخصوص درزگیری و هوابندی (sealed)  می شود.
 
فیلتر وی سل

کاربرد فیلتر هپا ویسل

این فیلتر به عنوان مکملی برای فیلتر هپا در دستگاه های تصفیه هوا مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فیلترها در صنایع داروسازی، تهویه و توربین های گازی استفاده می شود.
بسیاری از فرآیندها و فعالیت ها در صنایع داروسازی بدون داشتن یک سیستم فیلتراسیون مناسب و قدرتمند امکان پذیر نخواهند بود.
هوایی که وارد می شود به منظور رعایت استانداردها و شرایط خاصی که این فرآیندها و فعالیت ها در آن انجام می گیرند، باید به طور کامل استرلیزه شوند.
هوایی که خارج می شود اغلب آلوده به مواد رادیو اکتیو و یا مواد فعال بیولوژیکی مانند : انواع ویروس ها و باکتری ها می باشند، که این می تواند برای کارکنان و محیط اطراف آن بسیار مضر و آسیب زا باشند. فیلترهای مناسب داروسازی می توانند خطرات مربوط به این معلقات سمی را بسیار کاهش دهد. 
با استفاده از فیلتر هپا ویسل در داروسازی می توان از ورود ذرات گرد و غبار به محیط کار و ایجاد ناخالصی در محصولات جلوگیری نمود.
ایجاد گرد و غبار در صنایع دارو سازی به عنوان یکی از نگرانی های بسیار بزرگ و جدی در این صنایع است. صنایع کمی به خلوص بالا در محصول نهایی خود نیازمند هستند.
گرد و غبار ایجاد شده در این محیط های کاری می تواند به راحتی در سرتاسر کارخانه پخش شود و این میزان خلوص را در هر محصولی کاهش بدهد در نهایت به دام انداختن این ذرات معلق در هوا قبل از رسیدن آن ها به خط تولید بسیار ضروری و مهم می باشد.
فیلترهای مناسب داروسازی می توانند با جلوگیری از عبور این ذرات درصد ناخالصی را کاهش دهند.  
سیستم های تهویه هوای مطبوع برای ایجاد هوای داخلی سالم طراحی شده اند و علاوه بر داشتن دما و رطوبت مناسب، از بین بردن آلودگی محیط داخلی نیز فاکتور مهمی در داشتن هوای مطبوع محسوب می شند.
امروزه سیستم های تهویه مدرن، هوای محیط داخلی را از ذرات معلق ریز و درشت، بوها و آلاینده های گازی پاک می کنند. سیستم فیلتراسیونی هپا ویسل که در منازل، ادارات، موزه ها و کارخانه های تولیدی نصب می شوند تا بتوانند کیفیت بهینه هوا را ایجاد کنند. همچنین این فیلترها می توانند هوای خروجی در فرآیند های تولیدی را از ذرات خطرناک مانند جوشکاری، غبارهای روغنی یا دودهای خروجی آشپزخانه ها پاک نمایند.

جزئیات بیشتر فیلتر هپا ویسل

فیلترهای ویسل با راندمان H13  و چند خورجینی و یا حفره ای (2 الی 6 حفره ای ) و در ابعاد استاندارد توسط شرکت پال تهویه تولید می گردند.
طراحی فشرده، سطح فیلترکننده بسیار بالا، افت فشار اولیه پایین، مقاومت نهایی بالا و ظرفیت نگهداری گرد و غبار بالای فیلترهای ویسل سبب گردیده است، تا این فیلتر گزینه ای ایده آل و جایگزین برای فیلتر های پاکتی معمولی و فیلترهای جعبه با کارایی های مشابه تبدیل شود و فیلتری بسیار مطلوب جهت نصب در توربین های گاز، موتورهای دیزلی، کمپرسورها و تهویه های مطبوع در نیروگاه ها باشد.
فیلترهای هوای هپا ویسل می توانند به عنوان فیلتر اصلی و همچنین بر حسب کاربرد، در برخی موارد به عنوان پیش فیلتر و یا در محیط هایی که نیاز به جریان هوای بالا و غیر لامینار و همچنین افت فشار پایین است، استفاده می شوند. 
جهت اطلاع از قیمت فیلتر هپا بیمارستان، قیمت فیلتر هپا، نحوه خرید فیلتر هپا، قیمت فیلتر هپا h13، تولید و ساخت فیلتر هپا  می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت با شرکت پال تهویه در تماس باشید.

فیلتر ویسل 

مجموعه تولیدی پال تهویه یکی از بزرگترین تولیدات فیلتر ها از جمله فیلتر ویسل می باشد. این شرکت با داشتن تیمی مجرب و متخصص تولید کننده فیلتر های هپا، فیلتر ویسل به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.
فیلتر ویسل به نوعی از فیلتر ها که به شکل خورجینی، حفره ای و یا V  شکل نیز معروف می باشند. مدیای این فیلتر ها از جنس فایبر گلاس می باشد و یا سنتیتیک ساخته شده است، چین های خیلی ریز و بهم فشرده مدیا با جدا کننده های پلاستیکی حرارتی و چسب های مختلف، موجب گردیده تا از یک پیکربندی منحصر به فرد V شکل با سطح فیلتر کننده ی بالا برخوردار باشد.
فریم فیلتر از جنس ABS  و یا پلی استیرن می باشد، که بسترهای چین خورده را به شکل V در خود جای داده و با چسب های مخصوص درزگیری و هوابندی ( SAEALED ) می شود. 

ویژگی های فیلتر ویسل

 1. راندمان M6  الی F9 مطابق با استاندارد EN779 : 2012
 2. سطح فیلتر شونده ی بالا و افت فشار اولیه پایین
 3. جایگزین مناسب برای فیلترهای کیسه ای و لانه زنبوری
 4. طول عمر بالا
 5. قابل سفارش در ابعاد مختلف بنا به درخواست مشتری
 6. مقاوم در شرایط مرطوب، سطح فیلتراسیون بالا و افت فشار پایین، مقاوم در محیط های شیمیایی و اسیدی، کلاس فیلتراسیون این نوع فیلترها H13   

فیتلر ویسل هپا

فیلترهپا به دلیل راندمان بالا یکی از پر کاربردترین فیلترها در صنایع مختلف مانند : نفت و گاز و پتروشیمی ها، کشاورزی، همچنین درصنایع داروسازی، بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از انواع فیلتر تصفیه هوا فیلتر ویسل هپا می باشد. 

سطح  فیلتر V- CELL خود کفا شده 

فیلترهای V-cell suppressed سطح  V-CELL خود را برای استفاده در سیستم های فیلتراسیون هوا و تجهیزات مورد استفاده قرار می دهند.
V-CELL در انواع مختلفی از اندازه و عملکرد استاندارد موجود می باشد.  V-CELL  عملکرد مطلوب را در سیستم های حجمی متغیر فراهم می کند.
فریم پلی پروپیلن تزریق قالب. جداسازهای رسانه ای پلی پروپیلن و اتصالات حرارتی پلی پروپیلن و ساخت V شکل، قدرت و استحکام این محصول را فراهم می کند.
بسته رسانه ای که از 100٪ پلی پروپیلن تشکیل شده است، به داخل درون محفظه جعبه با یک چسب حرارتی پلاستیکی، داغ مات، و یک مهر و موم مداوم و مثبت را فراهم می کند.
تمام ترکیب مصنوعی چارچوب، بسته بندی رسانه و جداساز تحت تاثیر رطوبت قرار نگیرند و از رشد ارگانیسم های میکروبی نظیر باکتری، قالب و فلفل و غیره پشتیبانی نمی کند.

استاندارد فیلتر ویسل هپا

ارائه استاندارد توسط بیمه گذاران آزمایشگاه به عنوان کلاس II، در هر UL استاندارد 900 رتبه بندی شده است.
طراحی فیلتر V-Cell ها به طوری است که مناسب در داخل بانک فیلتر ساخته شده و یا سیستم های جانبی طراحی شده است. ارائه استاندارد شامل یک هدر 7/8 "قالب ریزی شده است.
ساخت و ساز سفت و محکم، سطح توسعه یافته، افت فشار اولیه پایین، اندازه گیری در اینچ WG، عمر طولانی و صرفه جویی در هزینه های انرژی ویژگی ها و مزایای استفاده از V-Cell و گزینه عالی برای رعایت الزامات فیلتراسیون کارایی متوسط تا بالا می باشد.

کارایی فیلتر ویسل هپا

 • فیلتر هوا سلولی ثانویه V در از بین بردن گرد و غبار قطر کوچک اثر فیلتراسیون خوبی دارد، که راندمان آن می تواند به 65٪ -95٪ 0.3um برسد.
 • حجم هوا این فیلتر می تواند 4200 متر مکعب در ساعت و برای نیاز به حجم زیاد هوا مناسب باشد. این می تواند منطقه و زمان نصب را در مقایسه با فیلتر ثانویه با همان اندازه دیگر کاهش دهد . انتخاب منطقه بزرگ فیلتراسیون مقاومت کم در همان زمان صرفه جویی در هزینه را تضمین می کند .

منطقه برنامه های فیلتر ویسل هپا

فیلتر هوای ثانویه V Cell به طور گسترده ای برای تصفیه متوسط در صنعت و زمینه تجاری استفاده می شود.
این فیلتر متوسط در سیستم HVAC مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات فیلتر ویسل هپا

 • استفاده از فیلتر هوای ثانویه V Cell برای فیلتر بیش از 0/5 ذرات غبار و گرد و غبار در سیستم تهویه مطبوع HVAC ، طراحی ویژه ای برای پروژه HVAC در مقاومت کم با حجم زیاد هوا
 • رسانه های تصفیه شده ، رسانه pp یا الیاف شیشه ای بسیار نازک را با ظرفیت نگهداری گرد و غبار بالا اتخاذ می کنند ، فاصله چسب مذاب داغ هر پوسته را به طور مرتب انجام می دهد تا به این ترتیب میزان گرد و غبار زیاد حاصل شود ، قابل استفاده در کل محیط 
 • جایگزین فیلتر با فلنج می تواند با فیلتر هوای جیب  
 • درزگیر در اطراف رسانه به گونه ای که هوا بدون فیلتر نشت هوا 
 •  دامنه بازده فیلتر هوای سلول ثانویه ،  V: F6, F7,F8,F9, ( EN 779 )

جزئیات بیشتر محصول 

فیلترهای ویسل با راندمان H13  و جند خورجینی و یا حفره ای 2 الی 6 حفره و در ابعاد استاندارد تولید می شوند. طراحی فشرده، سطح فیلتر کننده بسیار بالا، افت فشار پایین، مقاومت نهایی بالا و ظرفیت نگهداری گرد و غبار بالای فیلتر های ویسل باعث شده، تا این فیلتر به عنوان گزینه ای ایده آل و جایگزین برای فیلترهای پاکتی معمولی و فیلترهای جعبه ای با کارایی های مشابه تبدیل شود و فیلتر بسیار مطلوبی جهت نصب در توربین های گاز، موتورهای دیزلی،کمپرسورها و تهویه های مطبوع در نیروگاه ها باشد.
فیلتر های هوا ویسل یا کامپکت می توانند به عنوان فیلتر اصلی و همچنین برحسب کاربرد، در برخی موارد به عنوان پیش فیلتر و یا در محیط هایی که نیاز به جریان هوای بالا و غیر لامینار و همچنین افت فشار پایین است، استفاده شوند. این فیلتر ها از مدیای میکروفایبرگلاس که با روش MIMI – PLEAT  چین خورده ساخته می شوند. وجد یک لبه به عرض 25 میلیمتر در حاشیه فیلتر، نصب این نوع از فیلتر را در هوا رسان ها تسهیل می نماید.
در صورتی که داخل هواساز از فیلترهای کیسه ای استفاده شده باشد، این فیلترها به راحتی قابل ارتقا به فیلتر کامپکت هستند، زیرا فیلتر کامپکت می تواند داخل قلب استاندارد فیلتر کیسه ای جا شود. قاب فیلترهای کامپکت از پلاستیک ساخته شده و کاملا قابل احتراق می باشد، در نتیجه دور انداختن پسماند فیلترها کار سختی نخواهد بود. این فیلتر ها برای اماکنی با رطوبت بالا نیز مناسب می باشند.

فیلتر V-CELL 

فیلترهای V-cell خود پشتیبانی سطحی V-CELL برای استفاده در سیستم ها و تجهیزات فیلتر هوا که در آن فیلتراسیون با راندمان متوسط تا بالا مورد نیاز است، طراحی شده اند. V-CELL که در انواع اندازه ها و کارایی های استاندارد موجود است، عملکرد مطلوبی را در سیستم های حجم هوای متغیر ارائه می دهد. فیلترهای Taff-Guard V-Cell فیلترهایی با راندمان بالا با محیط های مینی پلیسه هستند که در بانک های V شکل قرار دارند.
طراحی V-Cell سطح مدیا در فیلتر را به شدت افزایش می دهد که باعث افزایش طول عمر و کاهش افت فشار فیلتر می شود. تمام فیلترهای V-Cell دارای یک هدر برای نصب در مسیر فیلتر هستند.

کاربرد فیلترهای ویسل

فیلترهای V-Cell می توانند به عنوان فیلتر نهایی برای واحدهای اگزوز آشپزخانه، غرفه های پوشش پودری و سیستم های HVAC و همچنین کاربردهای دیگر استفاده شوند.
فیلترهای V-Cell استاندارد ، Park  or Airguard V-Force، برای 2V هستند. و پارک یا ایرگارد Vari+Plus برای 4 ولت. Vari+Plus در فریم های فلزی و پلاستیکی موجود است.
قاب پلی پروپیلن قالب گیری تزریقی، جداکننده های رسانه ای پلی پروپیلن با پیوند حرارتی و ساختار V شکل، استحکام واستقامت را برای این محصول فراهم می کند.

ساخت فیلتر ویسل

بسته رسانه ای، متشکل از 100٪ الیاف پلی پروپیلن، به محیط داخلی قاب محفظه توسط یک چسب حرارتی گرما پلاستیکی چسبانده شده است و یک مهر و موم مداوم و مثبت را ایجاد می کند.
ترکیب تمام مصنوعی قاب، بسته رسانه ای و جداکننده ها تحت تأثیر رطوبت قرار نمی گیرند و از رشد موجودات میکروبی مانند باکتری ها، کپک ها و قارچ ها و غیره حمایت نمی کنند. 
فیلتر V-CELL طوری طراحی شده است که در بانک های فیلتر ساخته شده و یا سیستم های دسترسی جانبی به خوبی کار کند. پیشنهاد استاندارد شامل یک سربرگ 7/8 اینچی است.
ساختار سفت، سطح گسترده، افت فشار اولیه کم اندازه‌گیری شده بر حسب اینچ، عمر طولانی و صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی ویژگی‌ها و مزایایی هستند که V-CELL ما را به گزینه‌ای عالی برای برآوردن نیازهای فیلتراسیون با راندمان متوسط تا بالا تبدیل می‌کند.

مشخصات V-Cell AFV65

 • فیلترV-Cell AFV65
 • AFV65
 • امتیاز MERV 11 طبق استاندارد تست ASHRAE 52.2
 • 60-65٪ کارآمد طبق استاندارد آزمون ASHRAE 52.1

مشخصات V-Cell AFV85

 • فیلترV-Cell AFV85
 • AFV85
 • امتیاز MERV 13 طبق استاندارد آزمون ASHRAE 52.2
 • 80-85٪ کارآمد طبق استاندارد آزمون ASHRAE 52.1

مشخصات V-Cell AFV95

 • فیلتر AFV95 V-Cell
 • AFV95
 • امتیاز MERV 14 طبق استاندارد آزمون ASHRAE 52.2
 • 90-95٪ کارآمد طبق استاندارد آزمون ASHRAE 52.1

مشخصات V-Cell AFV98

 • فیلتر V-Cell AFV98
 • AFV98
 • امتیاز MERV 15 طبق استاندارد آزمون ASHRAE 52.2
 • 98٪ کارآمد مطابق استاندارد آزمون ASHRAE 52.1
فیلترهای سخت V-Cell برای پاسخگویی به سخت‌ترین محیط‌های عملیاتی طراحی شده‌اند. فیلتر V-Cell را می توان در سیستم‌های HVAC عمومی، کارخانه‌های مونتاژ خودرو، بیمارستان‌ها، توربین‌های گاز، ورودی‌های گازوئیل، تأسیسات دارویی، ایستگاه‌های سوئیچینگ مخابراتی و محیط‌های صنعتی که در آن‌ها عملکرد ناهموار قوی مورد نیاز است، استفاده کرد.
فیلترهای V-Cell از قطعات پلاستیکی سفت و سخت ABS با مساحت 200 فوت مربع ساخته شده‌اند. سری VCell از یک الگوی مهره چسب منحصربه‌فرد برای حفظ هندسه پلیسه درست استفاده می‌کند که از عدم انسداد جریان هوا و در عین حال بارگیری یکنواخت کثیفی در سراسر بسته رسانه‌ای را تضمین می‌کند. هر بسته برای از بین بردن هرگونه عبور از فیلتر در گلدان قرار داده شده است.
محیط فیلتر از الیاف شیشه ای با کیفیت بالا ساخته شده است که به صورت آبگریز عمل می کنند تا در محیط های RH بالا مقاومت کنند.

مزایای فیلتر ویسل

 • کارایی فیلتر پایدار
 • افت فشار کم (ΔP) برای انرژی بهتر
 • بهره وری فیلتر ویسل
 • مساحت رسانه پیشرو در کلاس 200 فوت مربع
 • ظرفیت نگهداری گرد و غبار بالا
 • V Pleat Geometry انسداد جریان هوا را از بین می برد
 • ساخت تمام پلاستیک
 • مقاوم در برابر میکروب – 99% راندمان فیلتر باکتری
 • مقاومت 100% RH
 • حداکثر دما 176 درجه فارنهایت (80 درجه سانتیگراد)
 شرکت پال تهویه تولیدکننده ی انواع فیلتر تصفیه ها، فیلتر اتاق عمل، تهویه هوا در سالن های ورزشی، فیلتر های صنایع و آشپزخانه ها و ... می باشد. شرکت پال تهویه با تولید فیلتر های هپا، فیلتر ویسل یکی از برترین تولیدکنندگان در کشور می باشد. تمام محصولات این شرکت دارای گارنتی و خدمات پس از فروش می باشند.