فیلتر هپا

فیلتر هپا از درهم تنیده شدن نامنظم و کاملاً تصادفی الیاف‌های فایبرگلاس، پوشال یا حصیر و فشردن آن‌ها ساخته می‌شود. قطر الیاف‌های فوق بین ۰/۵ تا دو میکرون می‌باشد. سه عامل اصلی مؤثر در جذب ذرات توسط فیلتر هپا به شرح زیر می‌باشد:
 1- قطر الیاف تشکیل دهنده فیلتر هپا
 2- ضخامت کلی فیلتر هپا
 3- سرعت عبور هوا از سطح فیلتر هپا

جهت دریافت قیمت با ما تماس بگیرید

فضای باز بینابین الیاف‌های تشکیل دهنده فیلتر هپا تا ۰/۳ میکرون است. بر خلاف تصور عامیانه عملکرد جذب ذرات توسط فیلتر هپا مانند الک کردن نیست.در فیلترهای هپا ذرات سواربر شعاعی از جریان هوا با عبور از فیلتر در لابه لای لایه‌های آن گیر می‌کنند و شعاع جریان هوا با انعطاف خود از میان شبکه فیلتر عبور می‌کند. بر خلاف فیلترهای Membrane (پرده ای) که مانند یک الک در مقابل جریان هوا مانع عبور ذرات آلاینده تا قطر معینی هستند.فیلترهپا توان جذب ذرات با اندازه‌های بسیار ریز و درشت را در لایه‌های مختلف خود داراست و خیلی دیرتر مسدود شده و مانع عبورجریان هوای سالم نمی‌گردد. هدف استفاده از فیلتر هپا جذب ذرات فوق العاده ریز آلاینده است و طراحی آن به نوعی است که با سه روش هم‌زمان به این هدف دست می یابد.
فیلتر هپا
 

مشخصات فیلتر هپا

کاربرد فیلتر هپا HEPA

ذراتی که بر روی شعاع مستقیم جریان هوا حرکت می‌کنند با برخورد به کناره الیاف‌ها به آن گیر کرده و می چسبند سپس شعاع هوا با تغییر مسیر از مانع عبور و از فیلتر خارج می‌شود.(ذرات تا ۱۰۰ نانو متر).فیلتر هپا به دلیل توانمندی بالا در جذب ذرات با اندازه های بسیار ریز و درشت را در لایه های مختلف خود، به نسبت دیگر فیلتر های هوا دیرتر مسدود شده و مانع عبور جریان هوای سالم نمی شود. از این رو از فیلتر هپا در مواردی که ریز آلاینده ها جریان دارند، مانند فیلتر های بیمارستانی استفاده می گردد. 

فیلتر هپا خرید

انواع فیلتر هپا

ساخت فیلتر هپا

شرکت پال تهویه با سالها تجربه، در زمینه ساخت انواع فیلتر های هوا هز جمله فیلتر هپا، با استفاده از بروز ترین تکنولوژی و مواد اولیه مرغوب آماده دریافت سفارشات می باشد. ساخت فیلتر هپا یکی از صنایع حائز اهمیت در زمینه کاهش آلایندگی و حفظ سلامت جامعه می باشد.

 گیر افتادن ذرات به علت تراکم بافت الیافی

ذرات معلق با برخورد به بافت متراکم فیلتر در آن جاگیر می‌شوند و جریان هوا با حرکت منحنی از راه‌های باز میان فیلتر عبور می‌کنند.تأثیر این مکانیزم با پخش شدن الیاف کاهش و با سرعت جریان هوا افزایش می یابد.
در این مکانیزم نتیجه عملکرد فیلتر بطرز چشمگیری افزایش می یابد .در اثر تصادم مولکول‌های گازی با ذرات معلق بسیار کوچک (کمتر از ۰/۱ میکرون) جهت حرکت ذرات معلق در داخل فیلتر تغییر کرده و سرعت اش نیز کاهش می یابد و همین تأخیر باعث بالا رفتن احتمال توقف و گیرکردن ذره معلق در درون فیلتر می‌شود.(قابل مقایسه باپدیده فیزیکی "حرکت بروانین") این روش در جذب ذرات با قطر کمتر از ۰/۱ میکرون روش برتر می‌باشد.همانطور که دو روش تراکم و مسدود کردن در جذب ذرات بالاتر از ۰/۴ میکرون مؤثر می‌باشند.ذرات بین این دو اندازه بیشترین نفوذ را در فیلتر می‌کنند (۰/۳ میکرون) که توأماً توسط هر سه عامل به کمک هم در فیلتر گیر می افتند.

قیمت فیلتر هپا


جهت دریافت قیمت با ما تماس بگیرید

فیلتر هپا قیمت
فیلتر هپا در کرج
فیلتر هپا در ملارد (البرز)
فروش فیلتر هپا در تهران
فیلتر هپا در کرج