سوالات متداول

کارشناسان ما به هر سوالی که ممکن است در مورد محصولات فیلتر هپا داشته باشید پاسخ می دهند و شما را در خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا متناسب با نیازتان راهنمایی می کنند.
 
سوالات متداول

سوالات متداول مشتریان در مورد فیلتر ها عبارتند از :

کار دستگاه تصفیه هوا چیست؟

در پاسخ به این سوال که تصفیه کننده هوا چه کاری انجام می دهد باید بگوییم که ذرات جامد معلق در هوا،  آلاینده های بیولوژیک و آلاینده های گازی موجود در هوا را حذف می کند . یک دستگاه تصفیه هوا توانایی حذف باکتری، کپک، ویروس ها، بو و دیگر آلاینده های شیمیایی موجود در هوا را دارد.

دستگاه تصفیه هوا چگونه کار می کند؟

مشتریان اغلب مایلند بدانند که نحوه عملکرد دستگاه تصفیه هوا چگونه است.
چندین فناوری مختلف تصفیه هوا در بازار وجود دارد ، اما متداول ترین روشی که دستگاه تصفیه هوا کار می کند این است که هوا را از یک فضای معین ، مانند اتاق نشیمن، به داخل دستگاه بکشد و سپس آن را از چندین لایه فیلتر عبور دهد، سپس آن را بازیافت کرده و از طریق دریچه خروجی دستگاه، به عنوان هوای تمیز یا تصفیه شده به داخل محیط رها کند. از فیلتر های معروف مورد استفاده در فیلترهای خانگی فیلتر فیلتر هپا HEPA برای فیلتر کردن ذرات کوچکتر مانند گرده، کپک و هاگ کپک می باشد.

چرا نیاز به یک تصفیه کننده هوا داریم؟

یک تصفیه کننده هوا به طور کلی کیفیت هوا در محیط داخلی را بهبود می بخشد و به نوبه خود، سلامت شما را بهبود می بخشد. ما تمایل داریم آلودگی هوا را تنها با هوای فضای باز مرتبط کنیم. با این حال آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) برآورد می کند که میزان آلودگی هوا در داخل می تواند به میزان دو تا پنج برابر بیشتر از سطح آلودگی در فضای باز باشد.

چه چیزی به کیفیت هوا در داخل کمک می کند؟

خانه های مدرن ساخته شده و مهر و موم شده برای انرژی و نگه داشتن هوا در داخل کارآمد هستند. در حالی که این امر برای کاهش صورت حساب های انرژی شما عالی است.

آیا تصفیه کننده هوا صدای بلند دارد؟

تصفیه کننده هوا با صدای طرفداران خانه قابل مقایسه است. اکثر تصفیه کننده های هوا دارای سرعت های چندگانه با بالاترین تنظیمات به طور کلی برابر با سطح مکالمه طبیعی است.
در بیشتر موارد، شما فقط می توانید از تنظیمات بالا برای تمیز کردن سریع استفاده کنید و سپس به حالت متوسط یا پایین به منظور حفظ سطح هوا تمیز دهید. تنظیمات متوسط و پایین معمولا نه بلندتر از گرمایش مرکزی یا تهویه مطبوع و شبیه به نویز سفید است که برای تمرکز، آرامش و خواب بهتر مفید است. بعضی از مدل ها یک حالت "خاموش" یا "صدای شگفت انگیز" را ارائه می دهند که ایده آل برای آن زمان هایی است که صلح و آرامش ضروری است.

چگونه می توانیم تشخیص دهیم که کدام تصفیه کننده هوا مناسب است؟

از آنجا که انواع مختلف تصفیه هوا وجود دارد که در اثر کارایی آنها بر اساس مشکلات مختلف متفاوت است اول باید ابتدا کدام مشکل را حل می کند. برخی از تصفیه کننده های هوا در حذف ذرات بهتر هستند بعضی دیگر در از بین بردن بوی بهتر و برخی در حذف مواد شیمیایی بهتر هستند. هنگامی که مشکلی را تعیین کرده اید بهترین تکنولوژی را تعیین کرده و مدل مناسب برای اندازه اتاق را انتخاب کنید.

آیا می توانم پنجره هایم را در یک اتاق که تصفیه کننده هوا در حال اجرا است باز کنم؟

بله، کاملا خوب است که در یک هوای تازه کمی مخلوط شود در حالی که تصفیه کننده هوا کار می کند.

آیا یک تصفیه کننده هوا برای تمیز کردن کل خانه من است؟

سیستم های تمیز کردن هوا وجود دارد که می تواند برای تمیز کردن کل خانه شما نصب شود اما آنها گران تر از واحد قابل حمل است. اگر یک سیستم نصب شده خارج از بودجه شما باشد تصفیه هوا قابل حمل در اتاق های شما مهم است.

چگونه می توانم بدانم آیا تصفیه کننده هوا من کار می کند؟

پس از چند روز از نصب تصفیه کننده هوا، اتاق تمیزتر می شود و دیگر احساس سنگینی نمی کنید. شما باید بتوانید راحت تر نفس بکشید بهتر خواب بخوابید و کمتر از موارد احتقان صبحگاهی و علائم آلرژی را تجربه کنید. هنگامی که فیلتر خود را تغییر دهید به صورت بصری خواهید دید که چقدر از هوا پاک شده است.

برای استفاده از تصفیه کننده هوا چقدر هزینه دارد؟

دو عامل که باید توجه داشته باشید وجود دارد: هزینه فیلترهای جایگزین و هزینه برق سالانه. تصفیه کننده های هوا با راندمان بالا به طور کلی از انرژی کمتری استفاده می کنند زیرا آنها برای صرفه جویی در انرژی طراحی شده اند. شما می توانید هزینه عملیاتی سالانه را با اضافه کردن هزینه برق سالانه و هزینه جایگزینی فیلتر تعیین کنید.

آیا عوارض جانبی با تصفیه کننده هوا وجود دارد؟

تصفیه کننده های هوای با کیفیت، بدون ازن تولید کننده سبب بهبود سلامت شده و تهدید بالقوه ای را برای شما یا عزیزان شما ایجاد نمی کند.

بهترین روش تصفیه کننده هوا برای افرادی که مبتلا به آسم هستند چیست؟

تصفیه کننده های هوا HEPA برای افرادی که از آسم رنج می برند بهتر است. توصیه می شود که افراد مبتلا به آسم از ژنراتورهای ازن و تصفیه کننده هوا یونی جلوگیری کنند زیرا این واحدها ممکن است از مواد زائد مضر، از جمله ازن تولید کنند.

فیلتر HEPA ساخته شده چیست و چگونه کار می کند؟

فیلترهای HEPA از فایبرگلاس چسبنده ساخته شده است. به طور معمول یک فیلتر قبل از فیلتر قابل شستشو همه ذرات بزرگتر را به دام انداخته و سپس فیلتر H E PA حداقل 99.97٪ از تمام بزرگتر از 0.03 میکرون را حذف می کند. آلرژن ها مانند گرده، شوره حیوانات، اسپورهای قارچ و گرد و غبار در فیبرهای متراکم از فیلتر به دام افتاده اند. بسیاری از تصفیه کنندگان هوا HEPA همچنین دارای یک فیلتر کربن برای جذب مواد شیمیایی، بو و گازها هستند. هنگامی که هوای آلوده تمیز می شود، یک فن آن را به عنوان هوای تمیز به اتاق می فرستد.

چقدر باید برای فیلتر جایگزین هزینه کنم؟

اگر بخواهید یک تصفیه کننده H E PA بخرید، فراموش نکنید که چقدر فیلترهای جایگزین هزینه خواهد داشت. اگر واحد شما شامل هر یک از فیلتر H E PA و یک فیلتر کربن یا سایر ترکیبات باشد به احتمال زیاد باید به طور جداگانه جایگزین شوند و ممکن است برای دوره های مختلف طول بکشد.

بهترین فیلتر مورد استفاده در دستگاه های تصفیه هوا چه فیلتری هست؟

فیلترهای مختلفی در دستگاه های تصفیه هوا استفاده می شود که از مهمترین آن فیلتر هپا می باشد.

فیلتر هپا چه نوع فیلتری می باشد ؟

بدون شک قلب یک دستگاه تصفیه هوا ، فیلتر هپای آن است. فیلتر هپا از جنس الیاف است و ذرات آلاینده بسیار ریز را جذب می کند . این فیلتر به دلیل قدرت جذب بالا علاوه بر حوزه تصفیه هوا در تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی نیز استفاده می شود.

فیلتر هپا چه ویژگی هایی دارد؟

فیلترهای هپا وظیفه جذب ذرات بسیار ریز 2.5 PM را بر عهده دارند و با جذب ویروس ها ، باکتری ها و آلرژی ها، احتمال حملات خطرناک در بیماران مبتلا به آسم و آلرژی را کمتر می کنند.

ساختار فیلتر هپا و عملکرد آن چگونه است؟

ساختار فیلتر هپا به دلیل ساختار و جنس الیافی که در آن استفاده شده ، به گونه ای می باشد که ذرات بزرگتر از 3.5 میکرون ، نمی توانند از آن عبور کنند. اما نکته ای که باعث می شود ظرفیت هپایی که در یک دستگاه تصفیه هوا یا به هر شکلی دیگری استفاده می شود بیشتر شود و منافذ این فیلتر با گرد و خاک پر نشود، همان قابلیت چین خوردگی و تا شدن آن است.

روش های جذب ذرات آلاینده توسط فیلتر هپا چگونه است؟

  • روش مسدود شدن ذرات (Inception)
  • روش تراکم بافتی الیاف (Impact)
  • انتشار و پراکندگی  (Diffusion)

آیا فیلتر هپا بو را جذب می کند؟  

به طور کلی دستگاه های تصفیه هوا برای جذب بو از فیلتر کربن اکتیو استفاده می کنند. این فیلتر که برای جذب عوامل شیمیایی محیط استفاده می شود، مکملی برای فیلتر هپا به شمار می آید.

آیا فیلتر هپا قابل شستشو است؟

متاسفانه برخی از فروشندگان برای فروش محصولات خود این ادعا را دارند که فیلترهای هپا قابل شسشو است در حالی که این ادعا کاملا غلط  می باشد. فیلترهای هپا پس از پایان ظرفیتشان حتی اگر شسشو شوند، تمیز نمی شوند.

سوالی که اکثر مشتریان دارند این است که در دستگاه های تصفیه فیلتر هپا هر چند وقت یکبا باید تعویض گردد؟

زمان تعویض فیلترهای هوا مختلف می باشد. این بازده زمانی ارتباط مستقیم با ظرفیت فیلتر دارد. پیشنهاد ما بر این است که دستگاهی را انتخاب کنید که فیلتر هپای آن در بازده های زمانی یک تا دو سال لازم به تعویض باشند.

آیا شرکت پال تهویه البرز از تولید کنندگان فیلتر هپا می باشد؟

بله . این شرکت با داشتن سالیان سال سابقه در زمینه تولید انواع فیلترهای هوا برای مراکز بهداشتی و صنعتی دارد و فیلتر هپا از جمله تولیدات این مجموعه تولیدی و صنعتی می باشد.

آیا شرکت پال تهویه البرز فیلتر هپا را مختص به تهران ارسال می کند؟

خیر . شرکت پال تهویه البرز با فراهم کردن امکانات و شرایط خاص امکان ارسال فیلتر هپا را به تمام نقاط ایران دارد.

چرا مشتریان شرکت پال تهویه را انتخاب می کنند؟ 

زیرا احترام به حقوق مشتریان، تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت در اولویت کار این مجموعه تولیدی و صنعتی می باشد.

آیا شرکت پال تهویه البرز خدمات پس از فروش نیز به مشتریان در کل کشور ارائه می دهد؟

بله این شرکت با داشتن نیرو های متخصص و ماهر در سرتاسرکشور امکان ارسال خدمات پس از فروش را برای تمام مشتریان تضمین می نماید.

عمده تولیدات پال تهویه البرز چه محصولاتی می باشد؟

از محصولات دیگر پال تهویه البرز می توان به فیلتر کفی پایتد، فیلتر الیاف شیشه، پیش فیلتر فلزی، هپا مینی پلیتد و اسموک استاپ می توان اشاره کرد. 

شرکت پال تهویه البرز چه پروژه هایی را برای تهویه می تواند پوشش دهد؟

تهویه سالن های ورزشی، آشپزخانه های صنعتی، بیمارستانی، آزمایشگاهی، انواع دستگاه های جارو برقی صنعتی و خودرو ها و ..... تامین و پوشش می دهد.

نحوه سفارش دادن فیلتر هپا در شرکت پال تهویه البرز چگونه است؟

شما مشتریان محترم می توانید با شماره های درج شده در بالای صفحه با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید. سفارش شما تایید و پیش فاکتور صادره برایتان ارسال می گردد. بعد از تایید حسابداری، سفارش شما در دست اقدام قرار گرفته و در اولین فرصت برای تسویه و تحویل دادن کالا، با شما تماس گرفته خواهد شد.

معمولا از سفارش گذاری تا تحویل گرفتن کالا چقدر زمان می برد؟ 

معمولا فیلتر های درخواستی آماده تحویل است و می توانید در همان روز در سطح استان تهران و البرز و دو بعد در نقاط دیگر کشور دریافت نمایید. اگر سفارش شما در انبار کارخانه موجود نباشد، با شما تماس گرفته خواهد شد و زمان تحویل آن با شما هماهنگ می شود.

آیا شرکت تولیدی و صنعتی پال تهویه البرز کالا ها را به صورت تکی به فروش می رساند؟

بله.

آیا شرکت پال تهویه البرز دارای تاییدیه وزارت بهداشت می باشد؟ 

بله این شرکت تولیدی دارای تاییدیه و مدارک رسمی و معتبر از وزارت بهداشت کل کشور می باشد.