خرید فیلتر کربن اکتیو

فیلتر کربن اکتیو کربن یا زغال فعال شده با نام‌هایی مانند کربن اکتیو شده- زغال فعال نیز شناخته می‌گردد به کربنی گفته می‌شود که توسط اکسیژن عمل آورده و فرآوری شده است به شکلی که سوراخ‌های ریز بی شماری (میلیون‌ها) در میان اتم‌های آن بوجود آمده است (مدل کوچکتری از سنگ پا) کربن عمل آورده فوق به قراری فعال می‌گردد که با مقدار جزیی از آن می‌توان سطح بسیار وسیعی را برای ساخت فیلتر آماده ساخت.
خرید فیلتر کربن اکتیو
بطور نمونه یک گرم کرین اکتیو برای آماده‌سازی پانصدمتر مربع فیلترهوا (یک چهارم زمین فوتبال آمریکایی) به منظورجذب فیزیکی یا صورت گرفتن واکنش جذب شیمیایی برای فیلترکردن گازهای آلاینده کافی می‌باشد. به طور مثال فیلتر آماده شده توان جذب مقدار قابل اندازه‌گیری از گاز نیتروژن را داراست.
جذب نیتروژن با تغییر فیزیکی و پس از تبدیل آن به مایع صورت می‌گیرد.
فیلترهای کربن اکتیو توانایی جذب بازمانده‌های واکنش‌های شیمیایی و بسیاری دیگر از گازهای آلاینده محیط نظیر No2
. No. Co2,Co و همچنین ترکیبات آلی فرار (VOCها، بنزن، رادون، فرمالدئیدو غیره را دارند) سرب وSo۲ (اکسیدگوگرد) نیز توسط کربن اکتیو از هوا حذف می‌گردند.
چگونگی عملکرد فیلتر روش جذب سطحی گازها پس از انقباض و تغییر فیزیکی شان به شکل مایع صورت می‌گیرد.
این فیلترها دارای درجه‌بندی‌هایی بوده و درگریدهای (طبقه‌بندی براساس میزان جذب) متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
فیلترها پس از طی دوره زمانی مشخصی باید تعویض شوند.
مواد تشکیل دهنده کربن اکتیو وتولید آن عنصر شیمیایی کربن را همگی با علامت C می‌شناسیم. منابع کربنی زیادی برای ساخت کربن اکتیو وجود دارند که بطور نمونه به چند مورد آن اشاره می‌کنیم: زغال سنگ (یا تورب) پوست سخت چوبی نارگیل، بادام و فندق و… زغال سنگ چوب (قهوه ای رنگ) و قطران، قیر بدست آمده از محصولات نفتی.
تولید کربن اکتیو با یکی از دو روش زیر میسر می‌باشد: ۱)واکنش فیزیکی: با استفاده از گازها، ماده خام برای ساخت کربن اکتیو، تبدیل به آن می‌شود.
پروسه تبدیل معمولاً در یک مرحله و گاهی از ترکیب دو مرحله با هم صورت می‌گیرد. الف) کربنیزه کردن در یک مرحله بوسیله آرگون با نیتروژن ب) اکتیو و اکسید کردن در دو مرحله دوم ۲)فعال کردن با روش شیمیایی.
همچنین از کربن فعال یا اکتیو می‌توان در فیلتر کردن آب هم استفاده کرد
 امروزه در سطح گسترده ای در صنایع مختلف و تصفیه خانه استفاده می شود. با توجه به میل بسیار بالای کربن فعال در جذب موادی چون کلرآزاد و مواد آلی و راهبری آسان فیلتر کربن ، استفاده از فیلتر کربن فعال یکی از روش های مفید برای صنعت آب و فاضلاب به حساب می آید.
درواقع مهم ترین عامل اصلی در فیلتر کربن ، کربن فعال دانه ای می باشد. کربن فعال دانه ای را می توان از موادی چون پوست گردو، زغال، زغال سنگ نارس بدست آورد .
غالبأ کربن فعال دانه ای مورد استفاده در صنعت تصفیه آب از قیر با زغال سنگ با اندکی حرارت دادن در شرایط بی هوازی بدست می آید . نبود اکسیژن به ما این اطمینان را می دهد که زغال نباید بسوزد و باید به مواد کربنی متخلخل تبدیل شود.
سپس ماده بدست آمده با قرار گرفتن در معرض مخلوط بخار در هوا در دمای 815 درجه سانتی گراد فعال می شود از فرآیند فعال سازی سطح، متخلخل کربن را اکسید می کند و سبب می شود که سطح ماده، ترکیبات آلی را جذب کرده و نگه دارد.
خرید فیلتر کربن اکتیو