تولید کننده فیلتر فلزی

فیلترهای فلزی یا همان فیلترها ی قابل شستشو  معمولا در اولین مرحله فیلتراسیون هوا قرار می گیرند و با توجه به ابعاد چشمه های آخرین صفحه مشبک توری استفاده شده آن قادر به گرفتن اجسام و ذرات معلق در فضا از قطر یک الی دو میلیمتر به بالا هستند . ساختار این پیش فیلترها به گونه ایست که ورقه های توری فلزی به صورت چین خورده و تخت بر روی هم قرار داده شده است .
تولید کننده فیلتر فلزی

موار استفاده و مشخصات فنی فیلتر توری

افت فشار اولیه این پیش فیلترها در جریان حجمی هوا معادل 3400 متر مکعب در ساعت (2000 سی اف ام ) برابر 10 الی 20 پاسکال می باشد . ابعاد متداول آن 60*30 و 60*60 سانتیمتر با ضخامت 1 و 2 اینچی است . سایر ابعاد غیر متداول نیز قابل ساخت میباشند . توریهای چین خورده بکار رفته در آن از دو نوع گالوانیزه و یا آلومینیومی ، با توجه به سفارش مصرف کننده انتخاب می شود .

موارد استفاده :

•    پیش فیلتر هوای هواساز ها
•    فیلتر روغن گیر هود های صنعتی
•    فیلتر کردن هوای ورودی از گرد و غبار و ذرات بزرگتر از 2 میلیمتر

نحونه تمیز کردن فیلتر روغنگیر هود آشپزخانه

در این بخش از مقاله قصد داریم روشی ساده برای تمیز کردن فیلتر روغنگیر هود آشپزخانه (روغن گیر کباب پز ) به شما آموزش دهیم. برای انجام اینکار کافیست مراحل زیر را دنبال کنید :
•    درون ظرف آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید.
•    به آرامی  جوش شیرین را در آب بریزید. جوش شیرین را یکباره در آب نریزید. یک قاشق بریزید، کمی صبر کنید تا گاز ایجاد شده از بین برود و سپس قاشق بعدی را اضافه کنید.
•    فیلتر را در آب قرار دهید.
•    پس از گذشت چند دقیقه تغییر رنگ آب و جدا شدن چربی را از فیلتر خواهید دید.

فیلتر صنعتی استنلس استیل

فیلترهای استنلس استیل همان طور که از نامشان پیداست، قسمت فیلتر کننده آن استنلس استیل از نوع ۳۱۶ می باشد و برای تصفیه روغن و روغن کاری استفاده می گردد. در صورت استفاده جهت اسیدها و مواد شیمیایی و سیرکوله آب تمامی قسمت های این فیلترها از نوع استنلس استیل ساخته می شود.قدرت جرم گیری از ۳ الی ۱۰۰ میکرون.
این نوع فیلترها در تمامی صنایع بزرگ مورد استفاده واقع می گردد و با مشخصات فنی و اندازه های مورد درخواست مصرف کننده طراحی و ساخته می شود.
بادی فیلتر (مخزن فیلتر)نوعی از فیلتر های استنلس استیل می باشند ،جنس این بادی فیلترها از استنلس استیل ۳۱۶ و یا فولاد می باشد و مقاومت و تعیین نوع جنس، بستگی به درخواست مصرف کننده دارد. مقاومت آنها در برابر فشار از ۵ الی ۲۵ بار می تواند باشد. در سیستم های هیدرولیک فشار قوی عموماً این بادی فیلترها با مقاومت بالای ۱۵۰ بار طراحی و ساخته می شوند و مورد مصرف آنها در تمام صنایع بزرگ می باشد.
فیلترهای استرینر(strainer)عموماً در مسیر گردش آب (سیرکوله) قرار می گیرند و جنس آنها نیزاز استنلس استیل ۳۱۶ می باشد و قادر به گرفتن اجسام از قطر ۱ میلی‌متر به بالا می باشند.این نوع استرینرها که در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند در صنایع فولاد، مس، پتروشیمی، نفت و صنایع شیمیایی مورد مصرف واقع می گردند.