فیلتر فلزی در کرج

کرج شهیری با وسعت تقریبی ۱۷۵ کیلومتر و جمعیتی بالغ بر ۱/۶۰۰/۰۰۰  نفر به عنوان یک کلانشهر شناخته شده است. این کلانشهر با جمعیتی بومی و غیر بومی یکی از شهر های مهم صنعتی ایران به شمار می رود. که داری کارخانجات و مراکز مهم صنعتی، پزشکی و پژوهشی فراوانی است. از این رو نیاز به تامین تجهیزات در این کلانشهر پیدایش کارخانجات تولیدی را ملزم کرده است. شرکت پال تهویه البرز برای رفع نیاز های همشهریان عزیز در زمینه انواع فیلترها و پیش فیلتر های هواساز تاسیس گردید. به مرور زمان و افزایش توان تولید توانسته است خدمات خود را به دیگر شهر ها و استان ها نیز ارائه دهد.
 
فیلتر فلزی در کرج

پیش فیلتر فلزی

پیش فیلتر فلزی در واقع اولین سد عبور هوا از داخل دستگاه هواساز می باشد. پیش فیلتر فلزی نسبت به دیگر فیلتر ها دارای منافد بزرگتری می باشد که در واقع ارات بزرگتر را جدب می کند. به علت منافد بزرگتر افت فشار در پیش فیلتر فلزی به نسبت دیگر پیش فیلتر ها بسیار پایین است. می توان گفت افت فشار اولیه در پیش فیلتر های فلزی، در  حجمی معادل  ۳۴۰۰ متر مکعب بر ساعت، ۱۰ تا ۲۰ پاسکال می باشد.
پیش فیلترهای فلزی برخلاف دیگر پیش فیلترها قابل شستشو بوده و درات معلق ۱ تا ۲ میلیمتر به بالا را جذب می کنند.ساختار این پیش فیلترها به گونه ایست که ورقه های توری فلزی به صورت چین خورده و تخت بر روی هم قرار داده شده است .
قرارگرفتن این صفحات به صورتی است که در قسمت ورودی هوا شبکه ها بزرگتر و بتدریج در آخرین مرحله دارای ریزترین شبکه می گردد.

موارد مصرف پیش فیلتر های فلزی

این فیلترها دارای کاربردهای فراوانی شود. پیش فیلترها معمولا در سایزهای 2.5*60*60 و 5*60*60 و 10*60*60 و 2.5*30*60 و 5*30*60 سلنتیمتر وطبق سفارش مشتری در هر ابعادی و از جنس استیل ، آلومینیوم و گالوانیزه تولید میگردد. پیش فیلتر های آلومینیومی (قابل شستشو) معمولا در دستگاههای هوا ساز ، ایر واشر ، فن کویل ، کمپرسورها ، توربینها و مدخل ورودی کارخانجات استفاده میشود. 

مزایای استفاده از پیش فیلتر فلزی

  • افزایش راندمان فیلتراسیون و کاهش افت فشار اولیه
  • افرایش طول عمر فیلتر ها و پیش فیلتر های بعدی
  • افزایش ظرفیت جذب فیلتر اصلی
  • افزایش فواصل بین تعویض فیلتر ها
  • افزایش توان تولیدی دستگاه هواساز در دقیقه