گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1397/11/15 - 09:58
كد :34

نگهداری فیلتر HEPA

تکرار تمیز کردن فیلتر تصفیه هوا بستگی به مدت زمان استفاده شما از دستگاه تصفیه هوا دارد. برای اینکه دستگاه تصفیه هوا شما بهترین کارکرد را داشته باشد، پیش از هر بار استفاده از تصفیه کننده هوا ، فیلترهای تصفیه هوا را بررسی کرده و در صورت وجود خاک و گرد و غبار آنها را تمیز کنید.

گروه تولیدی پال تهوی البرز

در نظر دارد تا علاوه بر تولید و فروش انواع فیلتر های هوا به توضیح درباره نگهداری این فیلترها بپردازد تا مشتریان بتوانند با این روش ها بهترین فیلترها را شناسایی کرده و خرید خوبی را داشته باشند و در نهایت از روش های نگهداری فیلترها مطلع شوند که ما در این بخش به توضیح و بیان روش های پاکسازی و نگهداری فیلتر های هپا پرداخته ایم.

 

نگهداری فیلتر HEPA

تمیز کردن فیلتر HEPA غیرقابل شستشو دستگاه تصفیه هوا

تکرار تمیز کردن فیلتر تصفیه هوا بستگی به مدت زمان استفاده شما از دستگاه تصفیه هوا دارد. برای اینکه دستگاه تصفیه هوا شما بهترین کارکرد را داشته باشد، پیش از هر بار استفاده از تصفیه کننده هوا ، فیلترهای تصفیه هوا را بررسی کرده و در صورت وجود خاک و گرد و غبار آنها را تمیز کنید.

نگهداری فیلتر HEPA دستگاه تصفیه هوا

فیلتر HEPA دستگاه تصفیه هوا را هر سه تا شش ماه یکبار تمیز کنید. بیشتر سازندگان دستگاه‌های تصفیه هوا پیشنهاد می ‌کنند هم فیلتر قابل شستشو و هم فیلتر HEPA را هر سه ماه تمیز کنید. به یاد داشته باشید که اگر در محیط پرگرد و غبار زندگی می‌کنید یا زیاد از دستگاه تصفیه کننده هوا استفاده می‌کنید، فیلتر شما کثیف‌ تر خواهد شد، پس به صورت دوره‌ای فیلترهای تصفیه هوا را بررسی کرده و در صورت نیاز بیشتر آن را تمیز کنید.

اگر بیشتر از تعداد دفعات توصیه شده، فیلتر تصفیه هوا نیاز به تمیز کردن دارد، جای نگرانی نیست. نیازی نیست از اینکه پیش از رسیدن موعد، فیلتر HEPA را تمیز می کنید، نگران باشید. تا زمانی که فیلتر قابل شستشو یا فیلتر هپا را با روش درست تمیز می‌کنید، نباید نگران تمیز کردن آن بیش از میزان توصیه شده باشید.

در کل، هرچه فیلتر تصفیه هوا شما تمیزتر باشد، دستگاه تصفیه کننده هوا عملکرد بهتری خواهد داشت.
از تایمر تعویض فیلترهای تصفیه هوا به عنوان یک راهنمای عمومی استفاده کنید. برخی از دستگاه های تصفیه کننده های هوا دارای تایمری می باشند که زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه هوا را یادآوری می کند. این عملکرد به شما کمک می کند فیلترهای تصفیه هوا را در زمان مشخص تعویض نمایید و همواره هوای پاک استشمام کنید. هنگامی که زمان تعویض فیلترهای تصفیه هوا فرا برسد، چراغ  تایمر چشمک زده و زمان تعویض را یادآوری خواهد کرد. این تایمر تعداد ساعات استفاده از دستگاه تصفیه هوا را می‌شمارد که راهنمای مطمئن‌ تری است، یا روزهای تقویم را می‌شمارد. بجای تکیه بر تایمر یادآوری کننده به تنهایی، باید فیلتر تصفیه هوا را هم بطور منظم بررسی کنید، بخصوص اگر زمان استفاده واقعی را در نظر نمی‌گیرد.

 پاکسازی فیلتر HEPA دستگاه تصفیه هوا

اگر زیاد از دستگاه تصفیه هوا استفاده نمی‌کنید، وقتی چراغ تایمر روشن می‌شود ممکن است نیازی به تمیز کردن فیلتر تصفیه هوا نباشد. از طرف دیگر، اگر دستگاه تصفیه کننده هوا همیشه روشن است، اما تایمر بجای زمان واقعی استفاده روزهای تقویم را می‌شمارد، احتمالا باید فیلتر تصفیه هوا را زودتر از زمان پیشنهادی تمیز کنید.

به هنگام ساییده شدن یا طبق پیشنهاد سازنده، فیلتر تصفیه هوا را تعویض کنید. از آنجایی که استاندارد تعویض فیلتر تصفیه هوا به نوع و مدل دستگاه تصفیه کننده هوا بستگی دارد، بهتر است برای اطلاع در مورد تعویض فیلتر تصفیه هوا به راهنمای دستگاه مراجعه کنید. در کل فیلترهای قابل شستشو و فیلترهای HEPA طراحی شده‌اند تا عمری بیش از فیلترهای یکبار مصرف داشته باشند. برخی از این فیلترهای تصفیه هوا چند سال بدون نیاز به تعویض کار می‌کنند.

برخی سازندگان پیشنهاد می‌کنند وقتی فرسودگی یا تغییر رنگ فیلتر تصفیه هوا مشخص شد آن را تعویض کنید، پس به هنگام تمیز کاری، شرایط آن را بررسی کنید.

اگر به دنبال خرید فیلترهای تصفیه هوا با کیفیت هستید، کارشناسان ما در پال تهویه البرز انواع فیلترهای تصفیه هوا فیلتر کربن فعال و فیلتر HEPA و... را پیشنهاد می کنند. این فیلتر های تصفیه هوا  دارای بالاترین سطح کارایی می باشند.