گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1397/11/15 - 10:57
كد :36

انواع فیلتر تصفيه هوا قابل حمل

شما برای یافتن مناسب­ ترین دستگاه تصفیه هوا پرتابل زمان صرف می­ کنید اما این تمام کار نیست. شما نبايد با ناچیز شمردن انتخاب فیلتر مناسب برای دستگاه تصفيه هوا خود اشتباه کنید. داشتن نوع مناسبی از فیلتر تصفيه هوا یکی از مهم ترين مواردی است كه بايد در انتخاب دستگاه تصفيه هوا به آن توجه كرد

شما برای یافتن مناسب­ ترین دستگاه تصفیه هوا پرتابل زمان صرف می­ کنید اما این تمام کار نیست. شما نبايد با ناچیز شمردن انتخاب فیلتر مناسب برای دستگاه تصفيه هوا خود اشتباه کنید. داشتن نوع مناسبی از فیلتر تصفيه هوا یکی از مهم ترين مواردی است كه بايد در انتخاب دستگاه تصفيه هوا به آن توجه كرد. گروه تولیدی پال تهویه البرز با تولید انواع فیلترهای تصفیه هوا با کیفیت ترین فیلترها را تولید کرده و مناسب ترین فیلترهای هوا را برای تمامی دستگاه های تصفیه هوا تولید و به فروش می رساند.

انتخاب فیلتر مناسب 

انتخاب فیلتر تصفیه هوا مناسب برای شما نه تنها نقش مهمی در بهبود کیفیت هوای داخلی دارد بلکه اثرات مثبتی بر سلامتی شما در مقابل سموم عامل بيماری های آسم و آلرژی دارد. همه ما می ­دانیم سمومی در هوای بیرون وجود دارد اما هوای داخل خانه نقش اصلی را در شروع بیماری و بروز ناراحتی­ های مختلف در زندگی ما دارد.

داشتن دستگاه تصفيه هوا خانگی قابل حمل، تنها راه برای هوای خنک و راحت در خانه نیست، فیلترهای داخل دستگاه تصفيه هوا به خانواده شما کمک می­ کند بهتر نفس بکشند. در اینجا پنج فیلتر تصفیه هوا رایج  که در دستگاه تصفيه هوا قابل­ حمل به آن برخورد می ­کنید را معرفی می کنیم.

 

 انواع فیلتر تصفيه هوا قابل حمل

پیش­ فیلتر در دستگاه تصفيه هوا

مهم نیست چه نوع دستگاه تصفيه هوا قابل ­حملی برای خانه خود انتخاب می­ کنید، چرا كه در همه آنها پيش فيلتری جهت تصفيه هوا از موی حیوانات خانگی، گرد و غبار و میکروب ­های بزرگتر استفاده شده است، اما در ابتلا به آلرژی و آسم چندان موثر نيستند. با تمیز نگه داشتن پیش­ فیلتر، قطعا به دستگاه تصفيه هوا شما کمک می ­شود تا در حداکثر بازدهی خود کار کند اما قطعا کیفیت هوای داخلی را بهبود نمی ­بخشد و بوها را حذف نمی­کند، شما به فیلترهای بیشتری نیاز دارید یا حتی تصفيه كننده هوایی که همزمان باهم کار کنند.

فیلتر یون نقره در دستگاه تصفيه هوا

این فیلترهای تصفیه هوا قابلیت تمیز کردن اسپور (نوعی باکتری)، مواد آلرژی ­زا رایج و باکتری های مضر از هوای داخلی خانه شما را دارند. فیلتر یون نقره نسبتا جدید هستند و بیشتر در صفحات لمسی، گوشی­ ها و کاشی­ ها یافت می­ شوند که البته باعث شکستن ارگانیسم ­های مضر می ­شوند. اگر حیوان خانگی دارید یا از آلرژی فصلی رنج می­ برید، یک فیلتر یون نقره می­تواند بسیار مفید باشد که به راحتی می­تواند شوره حیوانات خانگی، گرده  گل و گیاهان و گرد و غبار را حذف کند.

فیلتر یون نقره از طريق برقراری پيوند با آلاينده ها کار می­ کند که میکروب ­ها را در سطح مولکولی حذف می­ کند، عملکرد سلولی را می­ شکند و رشد و بازتولید را مختل می­ کند. سمت پایینی فیلتر یون نقره اگرچه نیاز به تعویض متناوب دارد، پس اطمینان حاصل کنید که با این کار سطح عملکرد دستگاه تصفيه هوا قابل حمل خود را در سطح بهینه نگه می ­دارید.

فیلتر کربن فعال در دستگاه تصفيه هوا

فیلتر کربن فعال برای خلاص شدن از عطر، دود و گازهای حاصل از پاک­ کننده های خانگی رایج و کاربردی هستند. این آلاينده ها در سطح فيلتر کربن فعال ، تصفیه می شوند و میلیون­ ها حفره در فيلتر کربن فعال، وجود دارد كه این مکان ­های میکروسکوپی از جذب شیمیایی استفاده می­ کنند و مولکول­ های کوچک ناشی از عطر را محصور می­ کنند.

این فیلترهای تصفیه هوا مانند فیلتر کربن فعال قابل شستشو بهترین فیلتر برای افراد سیگاری، صاحبان حیوان خانگی یا ساکنین خانه یا اداره با عطر شیمیایی هستند. همیشه به یاد داشته باشید که دستگاه تصفيه هوا قابل­ حمل را با تعویض فیلتر کربن فعال به ­روز نگه دارید. برخلاف دیگر انواع فیلترهای تصفیه هوا، اینها باید به جای پاکسازی، تعویض شوند. این فیلترهای تصفیه هوا می­توانند ­با قیمت ارزان و در چند بسته خریداری شوند.

فیلترهای شارژ الکترواستاتیکی 3M در دستگاه تصفيه هوا

بهترین راه برای سر و کار داشتن با ذرات کوچک هوای خانه شما، الیاف الکترواستاتیکی درهم ­تنیده فیلترهای 3Mاست. اين فيلترهای تصفیه هوا ذرات هوای خانه را جذب و در مکانی حبس می­ کند.

این فیلترهای تصفیه هوا برعكس فیلتر تصفیه هوای ضدمیکروبی اثر کهنه­ شدن ندارد که با استفاده از آنها کارامدتر می ­شوند. این به دلیل ذرات محصور شده در الیاف است که مقدار اصطکاک و الکتریسته ساکن را افزایش می­ دهند. هنگامی که این اتفاق می ­افتد ذرات اضافی می ­توانند با جذب الکتروستاتیکی و فیلتراسیون مکانیکی به سمت فيلتر تصفیه هوا کشیده شوند.

فیلترهای 3M خصوصا زمانی کاربردی هستند که بخواهید پرز، دود، گرد و غبار، گرده و کپک را از هوا تصفیه کنید. این فیلترهای تصفیه هوا ارزان ­قیمت ­تر از فیلترهای تصفیه هوا ضد میکروبی مشابه هستند، اگرچه در حذف برخی میکروب های رایج کوچکتر در فضای داخل خانه کمتر موثر هستند.

فیلتر هوای ضد میکروبی در دستگاه تصفيه هوا

فیلترهای ضدمیکروبی برای تصفيه هوا از بیشتر میکروارگانیسم ­ها و ممانعت از رشد آنها موثر هستند. این فیلترهای تصفیه هوا از شارژ الکتروستاتیکی و زیر ساختار استفاده می­ کنند که گرد و غبار، کپک، دود و کپک و باکتری را می ­گیرد. شارژ الکتروستاتیکی میکروارگانیسم­ های مازاد را از هوا جذب می­کند، در حالی که سیستم الیاف به شکلی پایدار ، ذرات موجود در هوا را حبس می ­کند.

فیلترهای هوای ضدمیکروبی به شکلی موثر هستند که جریان هوای خالص ثابتی در خانه یا اداره شما ارائه کنند. به راحتی، این فیلترهای تصفیه هوا می­ توانند با خلاسازی یا شستشو تمیز شوند& اگرچه کماکان توصیه می­ شود فیلتر تصفیه هوا خود را هر سه ماه تعویض کنید تا از شارژ الکتروستاتیکی به قوی­ ترین میزان بهره ­مند شوید.

 

پیش­ فیلتر در دستگاه تصفيه هوا

لوازم جانبی برای دستگاه تصفيه هوا قابل­ حمل

علاوه بر انواع مختلف فیلتر تصفيه هوا، همچنین انواع مختلفی از لوازم جانبی وجود دارند که می­توانید برای دستگاه تصفيه هوا قابل­ حمل خود خریداری کنید. اگر می­ خواهید داخل اتاق بدون پنجره از آن استفاده کنید، می ­توانید از کیت دریچه چکه برای تهویه مناسب استفاده کنید. برخی تاسیسات ممکن است برای لوازم جانبی خاص شما مورد نیاز باشند در نتیجه بررسی کنید تا قبل از خرید همه قطعات مورد نیاز را داشته باشید.
شما می ­توانید کنترل از راه دور برای تصفیه هوای خود بخرید تا دستگاه تصفیه هوا خود را از هر جای اتاق کنترل کنید. اگر کنترل خریدید، برسی کنید با مدل خاص شما سازگار باشد.

شما ممکن است بخواهید انواع مختلف فیلتر تهویه هوا را متناسب فصل ، نیاز جهت ­یافته شما و کیفیت کلی هوای داخل خانه امتحان کنید. اگر می­ خواهید از نوع تکی استفاده کنید، همه را امتحان کنید. در کنار انتخاب مناسب ­ترین فیلتر تصفیه هول، باید چند نکته را برای تعمیر و نگهداری از دستگاه تصفيه هوا خود بیاموزید که چندین سال تا حد امکان عمر کند.

همانطور که میبیند، فیلترهای تصفیه هوا مختلفی هستند که برای استفاده با دستگاه تصفيه هوا قابل حمل شما مناسب هستند. در حالی که برای حبس ذرات هوای داخلی طراحی شده اند ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشند، هدف اصلی کاربرد عام آن کمک به آسایش و سلامت شما و صرفه جویی در پول شما است .

در حالیکه فیلترهای دستگاه تصفيه هوا کار بزرگی در بهبود کیفیت هوای داخلی انجام می­ دهند، اگر دغدغه اصلی شما بهبود کیفیت کلی هوا در خانه است، دستگاه تصفيه هوا گزینه خوبی برای شما است.

موثرترین نمونه های فیلتر تصفیه هوا که قابل شستشو هستند ، فیلتر کربن فعال ، فیلتر HEPA و فیلتر UV هستند، دارای بالاترین سطح کارایی (بیش از 99.991%) می باشند. در صورت هرگونه سوال درباره انواع فیلترهای تصفیه هوا می توانید با گروه تولیدی پال تهویه البرز مشاوره گرفته و بهترین انتخاب را در خرید انواع فیلتر هوا داشته باشید.