گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1397/06/13 - 09:46
كد :4

فیلتر هوای فلزی چه کاربردی دارد

فیلتر هوا وسیله ایست که از مواد فیبری ساخته شده است تا ذرات جامد مثل گرد و خاک، گرده، کپک های قارچی و باکتری را از هوا پاک کند.

فیلتر هوا وسیله ایست که از مواد فیبری ساخته شده است تا ذرات جامد مثل گرد و خاک، گرده، کپک های قارچی و باکتری را از هوا پاک کند.

فیلتر هایی که دارای جاذب یا کاتالیزور هایی مثل ذغال (کربن) هستند می توانند بو و آلودگی هایی مثل ذرات ارگانیک فرار یا گازهای اوزون را نیز از بین ببرند.فیلتر های هوا در وسایلی مثل سیستم های تهویه و موتور ها همانند موتور دیزل ژنراتور  و ژنراتور گازی استفاده می شود.بعضی از سازه ها مثل ناو های هواپیمایی و ماهواره ها و شاتل های  فضایی از فیلتر های فایبرگلاس پشم شیشه ای یا فیلتر کاغذی گالوانیزه استفاده می کنند.یونیزه کننده های هوا از فیلتر یا المانی استفاده می کنند که با استفاده از جریان الکتریکی ثابت ذرات گرد و غبار را جدا می کند. هواکش های محفظه ای احتراق داخلی موتورها و کمپرسورهای هوا می تواند از هر سه نوع فیلتر کاغذی، فوم یا کتان باشد.از فیلترهای oil bath دیگر استفاده نمی شود. فناوری فیلتر های هواکش توربین های گازی پیش رفت چشم گیری در این چند سال اخیر داشته اند. که این به دلیل بهبود آیرودینامیک و دینامیک سیالات کمپرسورهای توربین های گازی بوده است.

فیلتر هوای کابین

فیلتر هوای کابین خودرو معمولا فیلتر pleated paper است که در خروجی هواکش بخش مسافرین قرار گرفته است.برخی از این فیلتر ها مستطیل شکل و شبیه به فیلترهای هوای محفظه ی احتراق هستند. بقیه آن ها به فرمی ساخته می شوند که متناسب فضای در نظر گرفته شده برای هواکش های خاص بکار رفته در وسایل باشد.اولین شرکت اتومبیل سازی که از یک فیلتر دیسپوزبل برای تمیز کردن سیستم تهویه استفاده کرد Nash Mototrs بود که در سال ۱۹۴۰ از این مدا رونمایی کرد یا این فنائری را معرفی کرد.این قطعه جدید با وجود فواید زیاد خیلی به چشم نیامد. فیلتر هایی که بخاطر آلودگی، کثیف یا دچار گرفتگی شده اند جریان هوایی که از دریچه های کابین می آید را به طرز چشم گیری کاهش می دهند.همچنین مواد آلرژی زا را وارد جریان هوای کابین می کند و از آنجایی که دمای هوای کابین به شدت جریان هوای گذرنده از مرکز گرم کننده یا تبخیر کننده یا هر دو بستگی دارد، تا اندازه زیادی کارکرد مثبت سیستم تهویه و گرم کنندگی هوا را کاهش می دهد.

 

فیلتر هوای فلزی

فروش فیلتر فلزی