گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1398/07/01 - 14:20
كد :45

فیلتر پانلی

فیلترهای پنلی از بستر فیلتراسیون مصنوعی موجدار تشکیل شده است که در داخل یک قاب گالوانیزه، استیل، آلومینیومی و یا چوبی قرار گرفته است. استحكام قاب ها و نفوذ پذیری هوا بر اساس رعایت ضرایب انسداد معادل 25% سطح قاب ها طراحی و تولید می گردد.

فیلترهای پنلی از بستر فیلتراسیون مصنوعی موجدار تشکیل شده است که در داخل یک قاب گالوانیزه، استیل، آلومینیومی و یا چوبی قرار گرفته است. استحكام قاب ها و نفوذ پذیری هوا بر اساس رعایت ضرایب انسداد معادل 25% سطح قاب ها طراحی و تولید می گردد. این نوع فیلترها بعنوان پیش فیلتر و بعضاً نیز بعنوان فیلتر اصلی در یونیت های هواساز اتاق های تمیز اماكن عمومی، بیمارستان ها، كابین پخت رنگ، اتاق های رنگ صنایع خودروسازی و هوای ورودی به كمپرسور توربین ها، هود آشپرخانه كاربرد داشته و عموماً فیلترهای پانلی نامیده می شوند.

 

فیلتر تخت و پنلی


 
این فیلترها در انواع کفی پلیتد، تخت، امرگلاس، تمام فلزی، لانه زنبوری تولید و عرضه می شوند. فیلترهای پانلی به عنوان فیلتر اصلی سیستم های تهویه جهت محافظت از کویل، فن و داکت ها در برابر ذرات خارجی و غبار مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین به عنوان پیش فیلتر جهت حفاظت سیستم های فیلتراسیون ثانویه که در پایین دست جریان قراردارند کاربرد دارند. این فیلتر ها از حجم غبار سیستم فیلتراسیون ثانویه می کاهند و با هزینه کم قابل تعویض هستند.

تولید فیلتر های پنلی 

فیلتر های پانلی در کلاس های G۱ تا G۴ مطابق با استاندارد EN۷۷۹:۲۰۱۲ دسته بندی شده اند. این فیلترها عمدتا با استفاده از الیاف بی بافت تولید می شوند ولی در کاربرد های در محدوده G۲ و G۳ میتوان از پارچه های فایبرگلاس یا همان الیاف شیشه که دارای افت فشار کمتری هستند استفاده نمود. پارچه فیلتر های الیاف شیشه به صورت پد و یا رول نیز جهت بیمارستانها، کوره های رنگ و سایر مکان های در معرض گرما قابل عرضه می باشد. جهت کاربردهای ساده تر با امکان شستشو و تمیزکاری فیلتر نیز می توان از پیش فیلترهای تمام فلزی استیل، گالوانیزه و یا آلومینیومی استفاده نمود. 

فیلتر پنلی

قدرت خروجی فیلترهای پنلی با حذف کاهش عملکرد در بخش کمپرسور بهینه می شود. راندمان فیلتراسیون ایستاده، کمبود قدرت را تا زمان بهبود مصرف سوخت کاهش میدهد. داخل و خارج کارتریج از ورق گالوانیزه به همراه پوششی که در مقابل محیط مرطوب و خورنده محافظت می گردد. در این فیلتر پانلی می توان برای بهینه سازی فواصل چین ها را تغییر داد  تا طول عمر آن ارتقا یابد. گرد و غبار بیشتری را در بر می گیرد. و استحکام بدنه آن بالا می باشد.

 

فیلتر پانلی

 

 فیلتر مسطح پانلی پلیتد


این فیلتر معمولا بعنوان  فیلتر  اولیه و پیش فیلتر قبل از فیلترهای با راندمان بالا استفاده می شود. به عنوان پیش فیلتر برای فیلتر کردن ذرات گرد و غبار و اجسام معلق مختلف استفاده می شود. قابلیت شستشو و تعویض دارد و از استحکام بالا برخوردار می باشد.

 

فیتلر پنلی

 

 

تولید کننده فیلتر های صنعتی