گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/12/03 - 12:22
كد :57

کاربرد فیلتر در صنعت رنگ

فیلترهای صنعتی اصولا برای جداسازی انواع مختلف عناصر مورد استفاده قرار می گیرند اما کارایی آنها در صنعت متفاوت است زنجیرهای صنعتی را می توان به دو گروه تقسیم کرد یکی از این گروه ها مواد تسویه شده را از خود عبور می دهند و مواد اضافی را در خود نگه می دارند گروه دوم مواد تصویر شده را عبور می دهند و در هنگام عبور مواد اضافی را را در یک مخزن انتقال می دهند. فیلتر های صنعتی با اینکه در همه صنعت ها مورد استفاده قرار می‌گیرند اما کارایی که دارند در رابطه با طیف کاری خودشان بسیار کارایی های مناسب دارد.

فیلتر صنعتی

فیلتر به ابزاری گفته می شود که جهت جداسازی سال از جامدات مورد استفاده قرار می گیرد،فیلتر ها می توانند انواع و البته کاربرد های مختلفی در صنعت داشته باشند از همین رو برای هر نوع کابردی فیلتر صنعتی خاصی تولید شده است ما در پال تهویه البرز انواع فیلتر صنعتی با کیفیت را خدمت شما مشتریان عزیز ارائه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید. یکی از بهترین فیلتر های تولید شده در این مجموعه فیلتر هپا می باشد برای خرید فیلتر هپا با ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

فیلتر صنعت رنگ

به طور کلی فیلتر صنعتی رنگ از قسمت های گوناگونی ساخته شده است‌. فیلتر ها باید به گونه ای طراحی و ساخته شوند که تا علاوه بر آنکه از عبور مواد جامد موجود در سیال جلوگیری کنند، بتوانند محلول باقی مانده را نیز تصفیه کنند. به همین دلیل خصوصیات یک فیلتر صنعتی مناسب به شرح زیر است:

جداسازی جامدات از مایعات

همانطور که گفته شد، یک فیلتر صنعتی مناسب باید بتواند قسمت جامد موجود در سیال را جدا کند. عمدتا از آنجایی که قسمت غشاء و پوسته فیلتر ها در تماس مستقیم هستند، باید به گونه ای طراحی شده باشند که این کار را به خوبی انجام دهند.

عدم انسداد

در برخی از فیلتر ها در هنگام جداسازی مواد جامد منافذ عبور سیال و محلول بسته شده و به نحوی این فیلترها مانع از عبور سیال می شوند‌. بنابراین یک فیلتر مناسب باید به گونه ای طراحی شده باشد که تا در هنگام جداسازی بخش جامد از بخش سیال، به سرعت دچار انسداد نشود.

امکان تخلیه و تمیز کاری

در صورتی که در صنعت از فیلترهای دائمی استفاده گردد، باید پوسته این فیلتر به گونه ای طراحی شده باشند که امکان تمیز کاری قالب را فراهم کند.

کاربرد فیلتر در صنعت رنگ

کاربرد غشاء نانو فیلتر

به طور کلی رنگ همواره حاوی ۳۰ درصد نمک است و این عمل باعث می شود که همچنان رنگ تولید شده از کیفیت بالایی برخوردار نباشد. به همین دلیل برای تولید رنگ با کیفیت از غشاء نانو فیلتراسیون استفاده می گردد. در این عمل اکثر نمک های موجود در محلول رنگی، جدا شده و به این ترتیب خلوص رنگ تولید شده را افزایش می دهد. در واقع در فرایند نانوفیلتراسیون باعث می شود تا علاوه بر آن که نمک موجود در رنگ جدا شود، محلول رنگی آبی نیز به غلظت مناسبی دست پیدا کند.