گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1399/12/03 - 12:52
كد :58

فیلتر هپا بیمارستانی

فیلتر هپا (HEPA)تشکیل شده از الیافی است که به طور تصادفی درهم تنیده شده اند. این الیاف از جنس فایبر گلاس و در ابعاد نیم تا دو میکرومتر هستند. آنچه در شناخت این فیلتر اهمیت دارد ابعاد الیاف، ضخامت فیلتر و سرعت face است فضای خالی بین الیاف سه دهم میکرو متر است. پال تهویه البرز تولید کننده انواع فیلتر هپا بیمارستانی می باشد برای اطلاع بیشتر شما عزیزان مقاله ای در خصوص فیلتر هپا بیمارستانی را خدمتتان ارائه می نماییم.

فیلتر هپا

استفاده از فیلترهای هپا یکی از پر طرفدارترین و موثرترین روش های تصفیه هوااست. هپا مخفف عبارت High Efficiency Particulate Air به معنای حذف ذرات معلق هوا با راندمان بالا است. سیستم هایی که مجهز به این فیلتر ها هستند قادر به جذب ۹۹.۹۹% از ذرات معلق با اندازه بزرگتر از ۰.۳ میکرون می باشند. فیلتر های هپا برای ممانعت از عبور ذرات ۰.۳ میکرون به بالا با کاربرد در اتاق تمیز طراحی و تولید می گردد.این گونه فیلترها در صنایعی مانند: کارخانجات دارویی، بایو تکنولوژی، هوا فضا، بیمارستانها و غیره استفاده می شود.این فیلترها دارای سطح فیلترکننده وسیعی بوده و کاغذ میکروفایبر گلاس مصرفی در آن دارای چین هایی با عمق کم بوده و چین ها توسط فویل آلومینیوم از یکدیگر جدا می شوند تا امکان عبور هوا از فیلتر را به راحتی ایجاد نماید .تعیین سطح چین خوردگی فیلتر متناسب با فضای مورد نیاز برای فیلتراسیون فاکتور مهمی برای بازده مناسب فیلتر هپا است. برای عمر طولانی تر این نوع فیلترها توصیه می شود که هوا پیش از ورود به این فیلترها از پیش فیلترها عبور کند.فیلترهای هپا عموماً پس از پیش فیلترهایی که برای افزایش عمر مفید آنها مورد استفاده می باشند تعبیه می گردند.

فیلتر هپا بیمارستانی

کاربرد فیلتر در بیمارستان

به طور کلی جریان هوا، یک وسیله مناسب برای جابجایی ویروس ها، باکتری ها و یا  گرد و غبارهای موجود در بیمارستان ها به شمار می آید. در صورتی جریان هوای آلوده تصفیه نگردد، بیماری های ناشی از ویروس ها و باکتری ها تشدید می شود. به همین دلیل در تجهیزاتی که وظیفه تهویه هوای داخل بیمارستان ها را بر عهده دارند، فیلتر به کار گرفته می شود. فیلترها به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر جذب گرد و غباری که در محیط بیمارستان وجود دارد، مانع از ورود و پراکنده شدن ویروس ها و باکتری ها در محیط بیمارستان ها گردد.

مزایای فیلتر در بیمارستان ها

همانطور که گفته شد، یکی از مزایای فیلتر در بیمارستان ها می توان به تهویه مطلوب محیط داخلی بیمارستان شامل بخش، اتاق انتظار و سایر محیط های موجود در بیمارستان ها اشاره کرد. فیلتر تصویه هوای بیمارستاناما از دیگر مزایای فیلتر در بیمارستان ها به ایجاد فشار مثبت در اتاق عمل اشاره کرد. همچنین استفاده از فیلتر ضمن تهویه محیط اتاق عمل موجب افزایش سطح استریل در آن می شود. از دیگر مزایای فیلتر در بیمارستان می توان ورود حداقل سه مرتبه هوای تازه به محیط داخلی بیمارستان از جمله اتاق عمل اشاره کرد. لازم به ذکر است به منظور افزایش بازده و کارایی فیلتر و تاخیر در تعویض آن بهتره است باز و بسته شدن درب ها به حداقل میزان خود برسد.

خرید فیلتر هپا بیمارستانی

برای خرید انواع فیلتر هپا بیمارستانی با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید و از خدمات ما در این مجموعه استفاده نمایید.