گروه خبري : آخرین مقالات
تاريخ انتشار : 1400/05/10 - 15:52
كد :61

لزوم استفاده از فیلتر هپا

آلودگی هوا فقط اگزوز خودرو یا دود کارخانه نیست. اگر خانواده شما آلرژی یا آسم دارند، کنه های گرد و غبار، اسپورهای کپک، گرده و شوره حیوانات خانگی در هوای داخل خانه شما می توانند مشکل ایجاد کنند.

استفاده ازفیلترهای هپا می تواند این آلاینده ها را به دام اندازد و ممکن است به تسکین آلرژی کمک کند. 

نحوه کار فیلترهای هپا

هپا مخفف فیلتر ذرات هوا با راندمان بالا است. فیلتر هپا نوعی فیلتر مکانیکی هوا است. این دستگاه با مجبور کردن هوا از طریق یک توری ریز که ذرات مضر مانند گرده ، شوره حیوان خانگی ، کنه گرد و غبار و دود تنباکو را به دام می اندازد ، عمل می کند. انتخاب و استفاده از فیلتر هپا را می توانید در اکثر دستگاه های تصفیه هوا مشاهده کنید. فیلتر های هپا قابل حمل هستند که ممکن است برای یک اتاق واحد کار کنند. 

نحوه کار فیلترهای هپا


اگر قصد خرید فیلتر هپا دارید، میزان هوایی را که فیلتر می تواند تمیز کند را محاسبه نمایید. مطمئن شوید که اندازه ای را خریداری می کنید که برای اتاقی که قصد استفاده از آن را دارید به اندازه کافی بزرگ باشد. بهترین اتاق برای واحد، اتاقی است که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید. 

خرید فیلتر هپا

فیلترهای هپا را می توانید در اکثر فروشگاه های لوازم خانگی یا بازارهای آنلاین پیدا کنید. توصیه شده برخی از جاروبرقی ها دارای فیلترهای هپا هستند که گرد و غبار بیشتری را از اگزوز آنها جمع می کند. جاروبرقی های مجهز به هپا هنگام جمع آوری جاروبرقی ، خاک کمتر و کنه های میکروسکوپی کمتری را به داخل اتاق می اندازند. برخی از مردم می گویند علائم آلرژی پس از استفاده از این جاروبرقی ها بهبود می یابد. 

فیلتر هپا چقدر می توانند به آلرژی کمک کند

استفاده از فیلتر هپا در خانه شما می تواند بیشتر ذرات معلق در هوا را که ممکن است آلرژی را بدتر کند، حذف کند. اما ذرات معلق در هوا تنها ذرات موجود در خانه شما نیستند. در فرش، روتختی و پارچه های شما و استراحت بر روی میز و رومیزی موارد بسیار بیشتری وجود دارد. بنابراین تمیز نگه داشتن این مناطق بسیار مهم است.

قیمت فیلتر هپا

همچنین در صورت امکان، خلاص شدن از منبع آلرژن ها و محرک ها مهم است. به عنوان مثال ، تنها راه موثر برای جلوگیری از دود تنباکو در خانه این است که سیگار نکشید. این فیلترها می توانند بخشی از برنامه ای برای حذف ذرات تحریک کننده از خانه شما باشند. بخشهای دیگر آن استراتژی باید شامل موارد زیر باشد: مرتباً جاروبرقی بکشید، فرش ها را با چوب، کاشی یا کفپوش وینیل جایگزین کنید. در صورت حساسیت به شوره حیوانات خانگی یا حداقل دور از محل خواب، حیوانات خانگی را در خارج از منزل نگه دارید. ملحفه ها را اغلب عوض کنید و آنها را در آب گرم بشویید. پارچه ها و پرده ها را با رول جایگزین کنید. از روکش های پلاستیکی روی تشک و بالش استفاده کنید. و...