فیلترهای اسپلیت 

همانطور که میدانید کولرگازی در صنعت تهویه و تبرید در جایگاهی خاص قرار دارد.کولر گازی برخلاف کولرهای آبی،رطوبت را افزایش نمی دهد از این رو این نوع فیلتر مناسب برای محیط های شرجی می باشد.
درکولر گازی اسپلیت از فیلترهای یونی و فیلترهای ریزگرد روب و فیلترهای مختلف آنتی باکتریال استفاده شده است که سبب کاهش انواع آلرژی ناشی از میکروب ها می شود که در کولرهای آبی این امکان وجود ندارد.
از بین بردن باکتری ها و ویروس های موجود در فضا  و همچنین پالایش هوا از ذرات معلق گرد و غبار سبب افزایش سلامتی و لطافت هوای محیط میشود. همچنین تصفیه هوا از آلاینده ها و مواد شیمیایی و از همه مهم تر بوهای کاذب نیز از دیگر موارد کاربردی فیلتر های کولر اسپلیت می باشد. تقسیم برودت در محیط بدان معنا است که سرمای تولید شده به طور یکنواخت به محیط میرسد و به یک اندازه تمامی محیط را خنک میکند . برای حفظ کارایی و بهره وری فیلتر کولرگازی باید هر چند وقت یکبار تمیز شود. شما میتوانید برای بالابردن راندمان کولرگازی هر یک ماه یکبار فیلتر کولر گازی را جدا کرده و تمیز کنید. 
شستشو فیلتر کولرگازی کار آسانی است که وقت چندانی را نمیگیرد و باید گفت که نسبت به توضیحات داده شده در بالا چون عمل تصفیه ذرات معلق و ...  به عهده فیلتر می باشد  توصیه میشود که هر ماه یک بار شستشو این فیلتر را انجم دهید.
فیلترهای اسپلیت 

مزایای فیلتر در کولرگازی اسپلیت

مزایای فیلتر در کولر گازی اسپلیت در صنعت تبرید و تهویه کولر های گازی از جایگاه خاصی برخوردارند و با کاهش گرما باعث خنک سازی محیط می گردند. بهتر است بدانید کولر های گازی برخلاف کولر های آبی باعث بالا رفتن رطوبت محیط نخواهند شد به همین دلیل است که در شهرهایی که آب و هوای شرجی دارند به جای استفاده از کولر آبی از کولر های گازی استفاده می کنند.
از معایب کولر های آبی می توان به عدم فیلتر کردن آلودگی ها و وارد کردن آنها به محیط داخل اشاره کرد که در کولر های گازی اسپلیت با استفاده از انواع فیلتر اعم از فیلتر های ریزگرد روب، فیلترهای یونی و فیلتر های آنتی باکتریال مانع از ورود این آلودگی ها به محیط داخل شده که این از مهم ترین مزایای فیلتر در کولر گازی می باشد.
از مزایای فیلتر در کولر گازی پالایش هواست.فیلتر های کولر گازی ذرات گرد و غبار و ذرات معلق در هوا را به خود جذب کرده و با از بین بردن باکتری ها و ویروس های موجود در فضا سبب پالایش هوای محیط می گردند و سلامت و لطافت هوا را افزایش می دهند. همچنین از مزایای فیلتر در کولر گازی می توان به از بین بردن بوهای کاذب و آلاینده ها و مواد شیمیایی اشاره کرد.از مزایای فیلتر در کولر گازی پالایش هواست.

کولر گازی اسپلیت با داشتن سیستم فیلترینگ

برخورداری از سرمایش بی نظیر همراه با طراوت و تازگی که محیط شما را در زمانی کم مطبوع و خنک می سازد. با در نظر گرفتن طراحی زیبا و قابل انعطافی که در ساخت و طراحی کولر گازی در نظر گرفته شده است، از دکوراسیون خوبی برخوردار است و چهره منزل یا محل کارتان را زشت نخواهد کرد. سرمای تولید شده را به صورت یکنواخت به محیط رسانده به عبارتی تقسیم برودت دارد و محیط به یک اندازه خنک می شود.
در کلانشهر تهران در زمان سرویس کولر گازی توسط یک سرویس کار کولر گازی تهران ، اگر فیلتر ها کیفیت قبل را از دست داده بودند حتما آنها را تعویض نمایید. بهتر است هر دو ماه یکبار بسته به شرایط آب و هوایی و میزان استفاده از کولر آبی نسبت به شستشوی فیلتر ها اقدام کنید. این کار علاوه بر بالابردن کارایی و بازده کولر و افزایش میزان خنک دهی به محیط باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شده و هزینه های برق را کاهش خواهد داد.

تصفیه هوا توسط کولر گازی و اسپلیت

بیشتر کولر گازی ها امروزه می خواهند نقش یک سیستم تهویه مطبوع را نیز ایفا کنند و علاوه بر ایجاد سرمایش و گرمایش، فضایی پاکیزه و مطبوع نیز با بهره گیری از تصفیه هوا توسط کولر گازی و اسپلیت را فراهم ‌کنند. کولر گازی با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین، تلاش می کنند این امکان را برای مصرف‌کنندگان فراهم کنند که علاوه بر خنک کردن محیط، از هوای سالم و پاکیزه نیز لذت ببرند.
اگر چه به طور عملی و علمی تصفیه هوا توسط کولر گازی و اسپلیت غیر ممکن است و این قابلیت ،گزینه خرید مهمی نمی تواند باشد ،ولی شرکتها فعالیت هایی را در این زمینه انجام داده اند که شاید حائز اهمیت باشد.
سیستم‌های تصفیه هوا می کوشند گرد و غبار و تا حدودی انواع خاص و محدودی از ویروس‌ها و باکتری‌ها موجود در هوا را از بین ببرند.ذرات مضر موجود در هوا از جمله باکتری‌ هایی که در فیلترهای معمولی باقی می‌مانند را از بین ببرند و آنها را تبدیل به ذرات بخار آب کنند. همچنین این فیلتر ها مقادیری از ذرات گرد و خاک موجود در هوا را باردار می کنند و سپس ذرات با بار مثبت را مانند یک آهنربای قوی جذب می کنند.همچنین به خوشبویی هوا هم کمک می کنند که این کار البته برای شرکت های قوی ادکلن ساز هم با آن همه سابقه مشکل به نظر می رسد.
می توان نتیجه گرفت که بهترین فیلتر و کارآمد ترین فیلتر همان فیلتر پلاستیکی است که مانع نشست گرد و خاک روی اواپراتور کولر گازی می شود و بودن آن تنها روی کارایی کولر تاثیر می گذارد نه هوای محیط .
فیلتر های کربن، هپا،ویتامین سی ،ازن،ویروس و باکتری کش تنها شاید در این زمان اصطلاحاتی بیشتر تجاری هستن که شرکت های سازنده برای رسیدن به هدف تصفیه هوا دنبال می کنند.
شرکت پال تهویه البرز با تولید و فروش فیلترهای تهویه هوا توانسته است سهم کوچکی در صنعت تولید فیلترهای هوای مرغوب و با کیفیت را داشته باشد.