ساخت فیلتر کیسه ای

فیلترها در صورتی که به طور مطلوب مورد استفاده قرار گیرند، دارای طول عمر بالاتری خواهند بود. انتخاب فیلتر نامناسب نه تنها هزینه ی صرف شده برای خرید آنها را به باد خواهد داد، بلکه می تواند به دردسرهای بسیاری نیز منجر شود. معمولا کاربران به دلیل کاهش هزینه های خرید این نوع از فیلترها، معیارهای دیگر را مد نظر قرار نمی دهند ولی غافل از این واقعیت که همین امر می تواند به مشکلات بیشتری منجر شود. زیرا در این صورت مجبور خواهید بود در کوتاهترین مدت زمان نمونه های نادرست انتخاب شده را تعویض کنید و مجدد هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید. در صورت نیاز به مشاوره ی برای خرید این محصولات با ما در تماس باشید. شرکت پال تهویه البرز با بیش از 12 سال سابقه در زمینه ساخت انواع فیلترهای کیسه ای می باشد.برای دریافت اطلاعات و مشاوره جهت خرید فیلترهای کیسه ای با همکاران ما در پال تهویه البرز تماس حاصل فرمایید.
ساخت فیلتر کیسه ای

فیلتر کیسه ای چگونه عمل میکند؟

فیلتر کیسه ای معمولا به شکل استوانه ای و  محفظه های مکعبی شکل است و در قسمت پایین آن یک قیف تقریبا با شیب ۶۰ درجه قرار دارد. قسمت داخلی بخش مکعبی فیلتر ها به یک سبد سبک متصل هستند که به عنوان نگهدارنده عمل می کند. جنس این فیلتر ها از پارچه می باشد. هوایی که حاوی گرد و غبار است توسط سانتریفیوژ مکیده و به سمت لوله های دستگاه انتقال می دهد و گرد و غبار به روی کیسه ها باقی گذاشته می شوند و هوای پاکیزه از بخش بالایی محفظه خارج می شود. و در  انتها هوای پاکیزه و تصفیه شده توسط مکنده به محیط باز می گردد. 

زمان و نحوه تعویض فیلترهای کیسه ای

فیلترهای کیسه ای دارای زمانبندی برای تکاندن غبار های نشسته روی کیسه هاست که این غبارها به قسمت های زیرین فیلتر منتقل می شوند. به همین منوال غبار ها از گاز یا هوا جدا می شوند. برای شرح بیشتر این کار یعنی پاکسازی پارچه ی فیلتر کیسه ای، به یک فشار هوای زیاد و فشرده نیاز است. این هوای فشرده از طریق باز و بسته کردن شیر برق  و هوایی که در کمپرسور ذخیره شده کنترل می شود. این عمل به این صورت است که با هر بار عطسه ی هوای فشرده در شبکه ی لوله ها و بعد به قسمت درونی پارچه ها موجب می شود که گرد و غبار از روی کیسه های پارچه ای تکانده شوند و به داخل قیف های زیرین منتقل شوند و بعد به وسیله شیر دوار از قیف ها نیز خارج شوند. به همین منوال پارچه های فیلتر به ترتیب و طی بازه ی زمانی پاکسازی می شوند. به همین دلیل می توان بدون وقفه با این دستگاه کار کرد. در واقع وقتی که روی کیسه ها ضخامت غبار به حدی رسید که دیگر هوا از آن عبور نکند مرحله ی تمیز کردن آغاز می شود.

طرز کار فیلتر کیسه ای

فیلترهای کیسه ای در انواع  مختلف طراحی و تولید می شوند که هر یک از آنها با توجه به فاکتورها و پارامترهای گوناگون، دارای ویژگی های جداگانه ای هستند. طرز کار انواع مختلف فیلتر کیسه ای تقریبا مشابه یکدیگر است. سطح این فیلتر حاوی مخروط های کوچکی می باشد که اجازه عبور ذرات از سطح فیلتر را نمی دهد. با وارد شدن هوای حاوی ذرات آلاینده و گرد و غبار به فیلتر کیسه ای و عبور آن از سطح فیلتر، لایه ای از ذرات بر روی سطح فیلتر کیسه ای تشکیل می شود تا جایی که دیگر هوا نمی تواند از آن عبور کند. سپس سیستم تمیزکننده وارد عمل شده و فیلتر کیسه ای را برای انجام عمل فیلتراسیون آماده می کند.