قیمت فیلتر هواساز

آلاینده هایی مانند دود سیگار، سوزاندن چوب و پخت و پز، بخارات حاصل از شوینده ها و مصالح ساختمانی،گرد و غبار و شوره حیوانات خانگی همگی هوا را الوده می کنند و که تأثیرات نامطلوبی بر سلامت انسان دارد. ذرات ریز به قطر 10 میکرومتر یا کوچکتر ، از جمله ذرات موجود در گرد و غبار و دود ، به ویژه نگران کننده هستند زیرا می توانند راه خود را به عمق ریه ها باز کنند. تنفس ذرات برای چند ساعت یا چند روز برای تشدید ریه ها و ایجاد حملات آسم کافی است و در افراد مبتلا به بیماری قلبی با حمله قلبی مرتبط است. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطوح بالای ذرات با برونشیت ، کاهش عملکرد ریه و مرگ زودرس مرتبط است. در چنین مواردی باید از فیلتر هواساز استفاده شود.

قیمت فیلتر هواساز

لزوم استفاده از فیلتر هواساز

ترکیبات آلی فرار (VOCs) ، از جمله فرمالدئید ، که از چسب ها ، رنگ ها و محصولات پاک کننده به هوا منتقل می شوند ، می توانند باعث تحریک بینی ، گلو و چشم شوند و ایجاد سردرد، حالت تهوع، آسیب به کبد ، کلیه و سیستم عصبی نمایند. برخی از گازها مانند رادون باعث سرطان ریه و مرگ می شوند. بهترین راه ها برای بهبود هوای داخل خانه حذف منابع آلاینده و تهویه با هوای تمیز بیرون است. هنگامی که این روش ها ناکافی هستند یا امکان پذیر نیستند ، دستگاه های هواساز می توانند کمک کنند.
 

طرز کار دستگاه هواساز

دستگاه هواساز می توانند گرد و غبار ، دود و گرده را در هوا تصفیه کند. استفاده از فیلترهپا در دستگاه هواساز منجر به کاهش 50 درصدی یا بیشتر ذرات معلق می شود. در مورد ویروس کرونا ، دستگاه هواساز با فیلترهپا قادرند قطرات را که ویروس کرونا در آنها حرکت می کند (هنگام سرفه ، صحبت یا تنفس افراد) جذب کنند. دستگاه هواساز می تواند مواد حساسیت زا را تنها در زمانی که در هوا شناور هستند حذف کند. آلرژن های بزرگتر و سنگین تر مانند کنه ها، کپک و گرده، آنقدر سریع روی زمین می نشیند که دستگاه هواساز نمی تواند به موقع آنها را جذب کند. از این رو استفاده مداوم از جاروبرقی با فیلتر هپا توصیه می شود.

فیلتر دستگاه هواساز

چندین فیلتر در دستگاه هواساز برای مقابله با آلودگی داخلی استفاده می شود. در دستگاه هواساز با فیلترکیسه ای هپا از فن استفاده می شود تا هوا را از طریق تارهای متراکم از الیاف خوب که ذرات را به دام می اندازند، عبور دهند. فیلترهایی با مش بسیار ظریف ، فیلترهای هپا هستند که می توانند ذرات بزرگتر، از جمله گرد و غبار را حذف کنند. در دستگاه هوا ساز از پندین فیلتر هپا به عنوان پیش فیلتر و فیلتر استفاده می شود. اما اولین سطح فیلتراسیون پیش فیلتر فلزی می باشد، که قبل از هر چیزی ذرات درشت تر را جذب می کنند.