تولید فیلتر کیسه ای تهران

یکی از کار آمد ترین و مهم ترین انواع دستگاه های تصفیه هوا فیلتر کیسه ای نام دارد. و استفالده از آن باعث میشود تا محیطی عاری از هر گونه گرد و غبار به ارمغان بیاورد بنابراین لزوم استفاده از این دستگاه در این مکان ها الزامی می باشد. این محفظه از تعدادی کیسه که از جنس پلی استر هستند تشکیل شده و زمانی که غبار از دریچه ی ورودی آن داخل می شود روی سطح بیرونی کیسه ها می نشیند و هوای پاکیزه از آن خروج می شود.
 این فیلتر های کیسه ای برای ذره هایی با قطر حتی یک میکرون کاربرد دارند. همچنین اگر به درستی طراحی شوند از راندمان پالایش 95 درصدی برخوردار می گردند. فیلتر های کیسه ای دارای مزایای بسیار فراوانی هستند که مهم ترین آن ها بازدهی کاربری بالا، هزینه ی کاربری پایین، مقاوم در مقابل گازهای قابل اشتغال، ذره های غبار مورد انفجار و....، استفاده آسان، دوام بالا ، کیسه هایی با ماندگاری بالا را برخوردار هستند.
از دیگر مزایای فیلترهای کیسه ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
•    ظرفیت نگهداری ذرات
•    نرخ جریان بالا
•    ضد الکتریسیته بودن ساکن (در صورت نیاز کارفرمایان)
•    قابلیت تمیز کاری با استفاده از جریان معکوس هوا
•    محافظت از محیط زیست
•    زمان سرویس دهی به مدت طولانی

فیلتر کیسه ای F5 هواساز

فیلتر کیسه ای هواساز ( bag filter) برای جذب گرد و غبار و آلاینده های معلق در هوا یکی از انواع  فیلترها که کمک شایانی به تمیز شدن هوای  داخل ساختمان ها می کند فیلتر کیسه ای است. این فیلتر به دلیل ساختار کیسه ای دارای سطح مقطع گستره تری نسبت به فیلترهای دیگر دارد و همین امر باعث می شود سرعت هوا در روی  پارچه این فیلترها کم شود و کم شدن سرعت هوا باعث گیر افتادن ذرات گرد و غبار بیشتری می گردد. عمراین فیلترها بیشتر و افت فشار آنها نسبت به راندمانشان کمتر است. فیلتر کیسه ای با راندمان پایین می تواند به عنوان پیش فیلتر و فیلترهای کیسه ای با راندمان بالا می تواند به عنوان فیلتر نهایی مورد استفاده قرار گیرد.
لزوم استفاده از انواع فیلترها در دستگاه هواساز
هوای ورودی به دستگاه هواساز، شامل ذرات مختلفی با اندازه‌های مختلف می‌باشد؛ از ذرات قابل رویت با چشم گرفته تا ذرات میکروسکوپی.
در برخی از پروژه­‌ها، که میزان پاکیزگی هوای محیط، اهمیت ویژه‌ای دارد (مثل بیمارستان‌ها، اتاق‌های تمیز و…) از دستگاه هواساز بهداشتی (هایژنیک) که دارای فیلترهای مختلفی به‌منظور تصفیه هوا می‌باشد استفاده می‌شود.

نحوه جاگذاری فیلترها در دستگاه هواساز

فیلترها به‌صورت متوالی و پشت‌سرهم نصب می­شوند تا ذرات مختلف، با ابعاد مختلف از ابتدای ورود به دستگاه تا زمان خروج، جذب آن‌ها شده و درنهایت هوای خروجی، کیفیت مطلوب و موردنظر مارا داشته باشد.
میزان تصفیه هوا، به انواع فیلترهای به‌کار رفته در دستگاه وابسته است که طبق شرایط محیط موردنظر تعیین می‌شود.