خرید فیلتر کیسه ای

فیلترهای کیسه ای اغلب در سیستمهای تهویه هوا به صورت پیش فیلتر و یا فیلتر اصلی قابل استفاده هستند. در سیستمهای تهویه هوا مقدار شدت جریان و کیفیت هوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است به همین خاطر فیلترهای مورد استفاده در این سیستمها علاوه بر عبور مناسب هوا میبایست افت فشار ناچیزی داشته باشند. دلیل اینکه فیلترهای کیسه ای هم به صورت فیلتر اصلی و هم پیش فیلتر ساخته میشوند این است که میتوان از مدیاهایی که فیلتراسیون عمقی با سطح فیلتراسیون بالا دارند، استفاده کرد.ما در مجموعه پال تهویه البرز نمایندگی فروش انواع فیلتر کیسه ای می باشیم برای اطلاع از قیمت فیلتر کیسه ای با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.
خرید فیلتر کیسه ای

فیلتر کیسه ای چیست

فیلترهای کیسه ای (بگ فیلتر) نوعی از سیستم‌های غبار زدایی دارای راندمان بالا می‌باشند.این فیلترها که شامل کیسه‌های عمودی به قطر ۲۰۰-۱۴۰ میلی‌متر و ارتفاع ۳۲۰۰-۲۳۰۰ میلی‌متر می‌باشند و به طور معمول تعدادی از کیسه‌ها را در یک محفظه فلزی به طور موازی در کنار هم قرار می‌دهند و جریان غبار از درون آن عبور می‌کند.این نوع فیلترها برای ذراتی با قطر حدود یک میکرون به کار می‌روند و اگر به طور مناسب طراحی شوند دارای راندمان پالایش ۹۵ درصد خواهند بود.فيلترهاي کيسه اي از جنس الياف مصنوعي و Fiber Glass توسط اين شرکت توليد ميگردند .کاربرد اين نوع فيلترها اغلب در هواسازها ، هواي ورودي توربين ها و کمپرسورها ميباشد .شرکت پال تهویه البرز، فيلترهاي کيسه اي را با دو نوع مدياي معمولي (غير ايستاده) و نيز Rigid (ايستاده) توليد مينمايد .فيلترهاي کيسه اي ايستاده داراي ويژگي هاي از قبيل ميزان ظرفيت غبارگيري بيشتر و نيز ثابت بودن کيسه هاي فيلتر ميباشد . اين نوع فيلترهاي کيسه اي با توجه به شرايط کاري در مصارف خاص استفاده ميگردند .

فیلتر کیسه ای f7

فیلترهای کیسه ای

تعریف و ساخت : فیلترهای کیسه ای در طیف گسترده و با راندمانهای مختلف توسط این شرکت تولید میگردد . مدیا یا بستر این فیلترها عموماً از جنس پلیستر با ضخامت و فشردگیهای مختلف بوده و قبل از اقدام به تولید انبوه از هر سفارش خرید مدیا یک فیلتر کیسه ای ساخته و توسط تونل تستی که بر اساس استاندارد اشری 76/52 و به همین منظور ساخته شده مورد آزمایش قرار میگیرد . قاب دور این فیلترها از جنس ورق گالوانیزه و یا آلومینیوم بوده و تقسیم بندی داخل آن بگونه ای است که فرضاً در یک قاب 595*595 میلیمتر میتوان تعداد شش ، هشت ، ده و یا دوازده کیسه با عمقهای مختلف جای داد .

مشخصات فنی فیلتر کیسه ای

راندمان این فیلترها بر اساس استاندارد اشری 76/52 با مدیا یا بستر فیلتر ایرانی تا 60% اندازه گیری شده که با همکاریهایی که با برخی از تولید کنندگان آن در زمینه های فنی  و عملی به عمل آمده ،  امکان ساخت مدیای فیلترهای کیسه ای با راندمانهای بالاتر را ایجاد نموده است.
افت فشار اولیه فیلترهای کیسه ای درجریان هوای 3400 متر مکعب در ساعت و با راندمان 30-40 درصد برابر 45 پاسکال ، راندمان 45-50 درصد 58پاسکال ، راندمان 55-60 درصد 67 پاسکال ، راندمان 80-85 درصد 120 پاسکال و راندمان 90-95 درصد 140پاسکال به طور معدل اندازه گیری شده است .افت فشار نهایی (پیشنهادی ) این نوع فیلترها با توجه به راندمان آنها 250 تا 300پاسکال می باشد .

کاربرد فیلتر کیسه ای

با توجه به اینکه بستر فیلتر یا مدیای فیلترهای کیسه ای با راندمانهای 85-80 درصد و 95-90 درصد در حال حاضر در ایران تولید نمی گردد لذا این شرکت اقدام به وارد نمودن آن از خارج از کشور نموده نیاز متقاضیان این راندمانها را در ابعاد ذکر شده در فوق تأمین می نماید . در طبقه بندی یوروونت با مدیای ایرانی تحت درجه (ای . یو 5)(ای . یو6)و با مدیا خارجی تحت درجه (ای .یو 7 ) ،(ای .یو 8 ) ،(ای .یو 9) درجه بندی شده است . ابعاد متداول این فیلترها به ترتیب 595*595و 295*595میلیمتر و عمق کیسه ها 300 و 600و 900 میلیمتر می باشد .

فیلتر جت پالس

فیلترهای جت پالس عمدتا دارای شش بخش اصلی می باشند که عبارتند از:

    1- داکت ورودی و محفظه ورودی گاز حامل غبار با فیلتر
    2- کیسه های الیافی فیلتر
    3- صفحه مشبک
    4- شیرهای پالس
    5- لوله های دمنده به کیسه ها
    6- محفظه و داکت خروجی گازهای تصفیه شده

فیلتر Baghouse

فیلتر Baghouse همان فیلتر کیسه ای است که در فرایند خط تولید استفاده می شود. این نوع فیلتر طی سال های گذشته کاربرد بیشتری برای تصفیه گازهای خروجی از نقاط اصلی خط تولید پیدا نموده و در مواردی جانشین فیلترهای الکتریکی شده اند. مزیت عمده این نوع فیلتر اثر پذیری کمتر غبار خروجی با تغییر مشخصه های گاز ورودی و دستیابی آسان تر به غبار خروجی کمتر در محدوده 10 میلی گرم بر نرمال متر مکعب می باشد.

Baghouse ها در شکل و اندازه های متفاوت ظاهر می شوند و اساس کارشان شبیه فیلترهای کیسه های معمولی می باشد.  Baghouse ها نامشان را از یک سری نمد و کیسه پارچه ای بافته شده و جا گرفته درون یک محفظه فلزی می گیرندکه نوع پارچه اغلب از نایلون اورلون، اکریلیک، داکرون، تفلون یا فایبر گلاس می باشد. به طو کلی می توان گفت Baghouse ها در تمامی صنایع یافت می شود. صنایعی از قبیل سیمان، ریخته گری و عملیات فولادی، تولید کنندگان دارویی، سازندگان مواد غذایی، تولید کنندگان مواد شیمیایی و ... نمونه هایی از این دست می باشد. میزان استفاده از Baghouse ها مرتب در حال افزایش است و این امر تقریبا در تمامی کشورهای جهان فراگیر شده است. همان گونه که گفته شد فیلترهای کیسه ای جریان گاز از داخل پارچه فیلتر عبور داده می شود. ذرات غبار روی سطح پارچه می نشیند و لایه غبار که روی سطح پارچه تشکیل می شود ، با تکاندن پارچه به روش های مختلف از کیسه جدا شده و وادر قیف می گردد. برای اینکه غبار روی کیسه افت فشار زیادی برای عبور جریان گاز ایجاد نکند، احتیاج به سطح پارچه بزرگی می باشد و برای اینکه سطح بزرگی از پارچه در یک فضای محدود جا بگیرد، پارچه فیلتر را به صورت کیسه ای استوانه در می آورند که به این مجموعه کیسه های استوانه ای در یک محفظه Baghouse گفته می شود. اندازه یک Baghouse به دبی حجمی گاز و به نسبت دبی حجمی گاز به سطح پارچه یا A/C بستگی داره. A/C به غلظت گاز، دما، روش cleaning و سطح تکنولوژی فیلتر بستگی دارد.

 فیلتر کیسه ای هواساز

فیلتر کیسه ای هوا

فیلتر کیسه ای هپا

قیمت فیلتر کیسه ای

کاربرد فیلتر کیسه ای

مهم ترین مزایای استفاده از فیلترهای عبارتند از:

    1- بازدهی کاربری بالا
    2- هزینه های کاربری پایین
    3- مقاومت در برابر گازهای قابل اشتعال، ذرات غبار قابل انفجار و ...
    4- کاربری آسان
    5- دوام، ماندگاری زیاد کیسه ها

معایب فیلتر جت پالس

فیلترهای جت پالس دارای معایبی به شرح زیر می باشند:

    1- مقاومت بالا در برابر جریان گاز
    2- بازدهی کم در مقابل گازهای مرطوب
    3- محدودیت درجه حرارت گازهای ورودی به دلیل جنس کیسه ها

کاربرد بگ فیلتر

کاربری مناسب و بازدهی بالای بگ فیلترها به انتخاب درست فیلتر و رعایت اصول صحیح نصب، تجهیز و استفاده از آن بستگی دارد. عملکرد ضعیف این گونه فیلترها ناشی از عوامل زیر می باشند:
  • نصب نادرست تجهیز (پیکر بندی غلط سیستم مکش، اشکال در سیستم غبار تکانی از کیسه ها، نصب نادرست کیسه ها)
  • انتخاب نادرست فیلتر (پایین بودن ظرفیت فیلترنسبت به ناحیه غبارگیری)
  • استفاده از کیسه هایی با جنس نامناسب

فیلتر کیسه ای

نوع کیسه مورد استفاده بر اساس مشخصه های فرایندی گاز، دما، رطوبت، نوع گاز و میزان سایندگی ذرات غبار انتخاب می شود. پارچه مورد استفاده برای غبارگیری گازهای خروجی از کوره مواد خام خطوط تولید سیمان معمولا از جنس فایبر گلاس با پوشش membrane و از جنس PTFE می باشد که تحمل دمای تا 260 درجه سانتی گراد را دارد. وجود membrane مانع ورود ذرات ریز غبار به داخل پارچه و مانع افزایش افت فشار دو سر کیسه ها در طی زمان بهره برداری شود. ولی در هر صورت، افت فشار دو سر فیلترهای کیسه ای بین 12 الی 15 میلی بار می باشد که این مورد یکی از نقاط ضعف فیلترهای کیسه ای محسوب می شود. نقطه ضعف دیگر فیلتر کیسه ای، محدودیت تحمل دمای پارچه 260 درجه سانتی گراد می باشد. در صورت بالا رفتن دما از مقدار فوق، پارچه غیر قابل استفاده خواهد شد. در فیلترهای کیسه ای نیز برای کاهش دما عموما از برج خنک کن استفاده می شود. کاهش دما به 260 درجه سانتی گراد برای قابل تحمل شدن برای پارچه کفایت می کند. لیکن چون کاهش دما باعث کاهش دبی حجمی گاز و در نتیجه کاهش سطح پارچه مورد نیاز می شود، به این دلیل در فیلترهای کیسه ای نیز دما در محدوده 150 تا 200 سانتی گراد تنظیم می شود. مهم ترین مزیت فیلتر کیسه ای این است که راندمان غبارگیری و میزان غبار خروجی آن با تغییر دما رطوبت و حجم گاز تغییر محسوسی ندارد. کیسه ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند و در زمان انتخاب کیسه باید موارد زیر را مد نظر قرار داد.

انتخاب فیلتر کیسه ای مناسب

    1- دمای گاز
    2- میزان رطوبت غبار
    3- ماهیت الکتریکی ذرات غبار
    4- میزان خورندگی ذرات غبار
    5- مقاومت اسیدی و قلیایی پارچه
    6- توانایی پارچه برای رهایی از لایه غبار
    7- توانایی پارچه در گذردهی هوا
    8- سایز ذرات غبار
    9- قیمت کیسه
خرید فیلتر کیسه ای