فیلتر کیسه ای مایعات

برای فیلتراسیون یا تصفیه مایعات، تنظیمات درست و بهینه ی شمع ها بسیار اهمیت دارد. فیلترهای ساده ای که برای فیلتراسیون مایعات استفاده می شوند شامل: شاخه ها (Plugs)، فیلترهای کارتریج (cartridge) و فیلترهای آستینی یا کیسه ای (Sleeve Filters or Bag Filters) هستند. این فیلترها، فیلترهایی با استفاده راحت، تنوع بالا و بسیار موثر هستند که توجه هر مشتری ای را جذب می کنند.
از فیلتر کیسه ای به جهت جلوگیری نمودن از هدر رفت محصول و همچنین پاکسازی محیط کار پرسنل طراحی شده تا سلامت جسمی آن ها را تضمین نماید. از فیلتر کیسه ای برای رعایت نمودن استاندارد های زیست محیطی به کار برده می شود که بیشترین استفاده آن در مراکز صنعتی و کارخانه ها می باشد.
فیلتر کیسه ای مایعات

بگ فیلتر

فیلترهای کیسه ای یا بگ فیلتر در طیف گسترده و با راندمان های مختلف توسط این شرکت تولید می گردد. مدیای این فیلترها بسیار گوناگون بوده و به شکـل ها، ضخامت و فشردگی های مختـلف توليد می شود.
قبل از اقدام به تولید انبوه، از مديـای هر سفارش خرید، یک فیلـتر کیسه ای، ساخته شده و توسـط تونل تستی که بر اساس استاندارد اشری  76/52  و به همین منظور ساخته شده، مورد آزمایش قرار می گیرد .
اين نوع از فيـلتر، در هر دو زمينه  “فيلتراسيون مايعات”  و  “فيلتراسيون هوا” کاربرد دارد. هر چند که شـکل ظاهـری آن ممکن است متفاوت باشد اما با وجود تفاوتهای ظاهری، همگی انواع اين فيلتر با نام “فيلتر کيسه ای” شناخته میشود. مثلاً در تصفيه مايعات، در “پرشر فيلترها”، بگ فيلترهای قابل استفاده به شکل استوانه می باشد. حال آنکه، بگ فيلترهايی هم هستند که به فرم مکعبی بوده و در واقع ماحصل چيدمان چند بگ فيلتر کوچکتر در کنار يکديگر و در يک قاب واحد می باشند. قاب دور این فیلتـرها، از ورق گالوانیـزه و یا آلومینـیوم بوده و تقسیم بندی داخل آن به فرمی است که فرضاً در یک قاب با ابعاد 595 * 595 میلی متر میتوان تعداد 6، 8، 10 و یا 12 کیسه، با عمق های مختلف جای داد .
راندمان فيلتر کيسه ای، بـر اساس استـاندارد اشـری 76/52 تا 60 درصد انـدازه گیری شده است. افت فـشار اولیه اين فيلترها درجریان هوای 3400 متر مکـعب در ساعت، و با راندمان 30 تا40 درصد برابر 45 پاسکال، و در راندمان 45 تا 50 درصد معادل 58 پاسکال، در راندمان 55 تا 60 درصد معادل 67 پاسکال، در راندمان80 تا 85 درصد معادل120پاسـکال و در راندمان 90 تا 95 درصـد معادل با 140پاسکال به صورت متوسط، اندازه گیـری شده است. افت فشار نهایی- پیشنهادی -این فیلترها با توجه به راندمان، 250 تا 300 پاسکال می باشد .

فیلترهای کیسه ای در کجا استفاده می شود؟

فیلترهای کیسه ای معمولاً در جمع آوری و فیلتر کردن ذرات گاز سمی، مضر و ناخواسته یا غبار منتشر شده از صنایع مختلف مانند کارخانه سیمان، صنایع چوب و شیشه، کارخانه کود و سایر صنایع تولیدی استفاده می شود.