قیمت فیلتر هپا در تهران

برای این که به یک تمیزی کامل دست یابیم،باید از فیلتر هپای مناسب استفاده کنیم  به همین خاطر برای رفع کردن آلودگی های حاصل از آلاینده استفاده فیلترهایی با بازده کمتر صرفاٌ جهت تمیز کردن فضای آلوده اتاق در سقف و کف اتاق و یا حتی در طرفین اتاق قرار می گیرد تا هوای اتاق را بهتر تمیز و تهویه کند.برای اطلاع از قیمت فیلتر هپا در تهران با مجموعه پال تهویه تماس حاصل نمایید.
قیمت فیلتر هپا در تهران

فیلتر هپا قابل شستشو

چرا تمیز کردن فیلتر Hepa ایده خوبی نیست؟همانطور که بحث شد ، تمیز کردن فیلتر HEPA تقریباً به طور قطع باعث آسیب به شبکه بسیار ظریف الیاف می شود. اما حتی اگر می‌توانید 100 درصد مطمئن باشید که فیلتر با تمیز کردن آسیب نمی‌بیند ، دلایل دیگری وجود دارد که تمیز کردن فیلتر HEPA ایده خوبی نیست.
تمیز کردن فیلتر کار کثیفی است. اگر فیلتر را بیرون نبرید تا آن را تمیز کنید، احتمال زیادی وجود دارد که با تمیز کردن آن، برخی از آلاینده های موجود در آن به هوای خانه شما وارد شود. خلاص شدن از شر همین آلاینده ها دلیلی است از فیلتر HEPA استفاده می کنید. آلودگی های وارد شده به هوا ممکن است شامل هر گونه میکروبی باشد که روی فیلتر رشد کرده است.
ممکن است برخی از آلاینده های فیلتر را استنشاق کنید. حتی اگر بتوانید فیلتر HEPA خود را در فضای باز تمیز کنید، برخی از ذرات فیلتر در هنگام تمیز کردن آن در هوا خواهند بود. مگر اینکه از نوعی ماسک تنفسی استفاده کنید ، آن آلودگی ها را استنشاق می کنید ، که می‌تواند باعث واکنش آلرژیک شدید شود.
شما به یک فیلتر برای پاک کردن فیلتر خود نیاز دارید. اگر از جاروبرقی برای تمیز کردن فیلتر هپا استفاده می کنید ، جاروبرقی نیز باید فیلتر هپا داشته باشد ، در غیر این صورت نمی تواند ذرات را داخل خود نگه دارد. همه آن ذرات را در هوا پراکنده خواهد کرد. اگر جاروبرقی دارای فیلتر HEPA باشد ، زمانی که زمان تمیز کردن آن فرا رسد از چه چیزی استفاده خواهید کرد؟
فیلتر قبل از استفاده باید کاملا خشک شود. یک فیلتر HEPA مرطوب می‌تواند مکان خوبی برای رشد قارچ باشد. به دلیل توری ریز الیاف در فیلتر HEPA ، خشک شدن آنها زمان زیادی طول می کشد.
البته تمام نکاتی که گفته شد در صورتی است که مطمئن شوید فیلتری که تهیه کرده اید ، قابل شستشو است. در استانداری که برای فیلترهای هپا تعریف شده ، آنها قابل شستشو و تمیزکاری نیستند ، پس اصلا به ادعای فروشندگانی که می گویند فیلترهای هپایی که می فروشند قابل شستشو و استفاده مجدد است ، اعتماد نکنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر HEPA 

توصیه کلی برای این نوع فیلترها این است که با توجه به شرایط و آلودگی های فضایی که در آن قرار دارند ، به صورت دوره ای تعویض شوند. اما اگر مجبور هستید برای کاربردهای موقت ، فیلتر هپا را تمیز کنید ، 2 روش برای این کار وجود دارد.
از آنجایی که هیچ استاندار رسمی برای فیلتر هپا قابل تمیز کردن وجود ندارد ، هیچ شرایط تعریف شده ای نیز برای تمیز کردن آن موجود نیست. اما برخی تولید کنندگان برای بازاریابی و فروش بیشتر از برچسب های “قابل شستشو” و “دائمی” استفاده می کنند.

شستن فیلتر هپا

اگر فیلتر هپا برچسب قابل شستشو داشته باشد ، باید آن را در آب سرد فرو ببرید. فیلتر نباید با دست برخورد داشته باشد. از آب داغ نیز به هیچ وجه استفاده نکنید. برخی تولید کنندگان دستورالعمل های خاصی دارند ، مثل این که فقط قسمت بیرونی فیلتر را بشویید و آب نباید به بخش های میانی راه یابد.

تمیز کردن فیلتر هپا

فیلتر HEPA که به عنوان “دائمی” به بازار عرضه می شود ، باید با استفاده از جاروبرقی به آرامی تمیز شود تا گرد و غبار و ذرات  را از سطح فیلتر خارج کند. در این نوع فیلترها نباید از آب استفاده کرد.