تولید کننده پیش فیلتر کرج


پیش فیلتر هاعموماً در اولین مرحله فیلتراسیون هوا قرار می گیرند تا عمر مفید فیلترهای پانل، کیسه ای و هپا را افزایش دهند. مدیای این نوع فیلترها از جنس الیاف شیشه ای بهم پیوسته بوده که عموماً به ضخامت ۱۰۰-۲۵ میلیمتر می باشد که پس از برش در داخل قاب مقوایی مقاوم و یا فلزی قرارداده می شود. قسمتهای باز قاب مقوایی در بر گیرنده ۷۵ درصد از سطح قاب، جهت عبور هوا از سطح فیلتر می باشد. کاربرد اين نوع فيلترها به عنوان پيش فيلتر در مسير هواي ورودي کمپرسورها و توربين ها ميب اشد . این فیلترها عموما برای سیستمهای HVAC تجاری و صنایع مختلف طراحی شده اند.
اين فيلترها با توجه به اينکه از الياف شیشه با کاربرد فيلتراسيون توليد مي شوند داراي خاصيت ظرفيت غبارگيري مناسب و افت فشار بسيار مناسبي مي باشند . اين نوع فيلتر داراي ۲ نمونه خشک و ويسکوز بوده که نوع ويسکوز داراي ميزان جذب غبار بيشتري مي باشد و در هنگام تعويض فيلتر کمترين غبار از آن جدا مي گردد.
•    افت فشار اولیه پایین
•    ظرفیت بالای نگهداری گرد و غبار
•    فیلتر اولیه بسیار عالی در محافظت گرمایش و سرمایش
•    قابل تعویض بصورت مستقیم
تولید کننده پیش فیلتر کرج

پیش فیلتر یا فیلتر اولیه

جذب ذرات جامد مانند پرزها، موها و … موجود در هوای مکیده شده توسط دستگاه بر عهده پیش فیلترها است. این پیش فیلترها مانع از ورود آسیب به فیلترهای بعدی می شوند زیرا فیلترهایی که پس از پیش فیلتر قرار می گیرند برای جذب ذرات جامد ساخته نشده اند و برخورد ذرات جامد ممکن است به بافت آنها آسیب بزند.
فیلتر های اولیه، نخستین خط دفاعی دستگاه های تصفیه هوا هستند.وظیفه این نوع فیلتر ها جذب ذرات بسیار بزرگ مانند پرز و مو و دیگر آلاینده های درشت است.استفاده از فیلتر های اولیه باعث افزایش عمر فیلتر هپا و کربن اکتیو می شود.در واقع در نبود یک پیش فیلتر باکیفیت در دستگاه، تعداد دفعات تعویض فیلتر هپا و کربن اکتیو بسیار بیشتر خواهد بود.

فیلتر هپا

فیلترهای هپا نوع دیگری از فیلترهای تصفیه کننده هوا هستند که وظیفه جذب ذرات ریز موجود در هوا را دارند، ذراتی مانند گردوغبار و حتی ریز تر از آن. ابعاد و اندازه این فیلتر متناسب با اندازه و توان دستگاه است و در اصل اندازه این فیلتر است که تعیین می کند دستگاه تصفیه هوا برای چه مکانی با چه متراژی مناسب است.

فیلتر کربن اکتیو

جذب مواد آلاینده و بوهای نامطبوع موجود در هوا بر عهده فیلتر کربن اکتیو است که پس از فیلتر هپا قرار می گیرد و به نوعی مکمل این فیلتر محسوب می شود. این فیلترها نیز با اندازه های مختلف و متناسب با نوع دستگاه درون آن تعبیه می شوند و ارزش آنها به میزان موادی است که می توانند جذب کنند.
فیلترهای اصلی موجود درون دستگاه تصفیه هوا این سه فیلتر هستند اما ممکن است علاوه بر فیلترهای مذکور، درون دستگاه تصفیه هوا از فیلترهای دیگری نیز استفاده شود.
هوایی که به درون دستگاه مکیده می شود با عبور از این فیلترها و پاکسازی کامل مجددا به محیط باز می گردد، به این عملیات که تا زمان روشن بودن دستگاه تصفیه هوا تکرار می شود عملیات فیلتراسیون می گویند.