قیمت دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا

مجموعه تولید و صنعتی پال تهویه البرز تولید کننده انواع فیلتر های تصفیه از جمله دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا می باشد که با بهره گیری از علم روز و تکنولوژی جدید، و متشکل از افراد با تجربه متخصص و از همه مهمتر مشتری مداری، همواره با توجه قرار دادن تولید با کیفیت برای جلب اطمینان و رضایت قلبی مشتریان قدم برداشته است. 
جهت استعلام قیمت دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا می توانید با کارشناسان پال تهویه تماس بگیرید.

دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا چگونه کار می کند

 در دستگاه تصفیه هوا فیلتر هپا معمولا از یک فن یا الکتروموتور جهت مکش هوا به درون دستگاه استفاده می کند، که در مسیر خود از فیلتر های گوناگون دیگری از جمله فیلتر هپا عبور می کند و ذرات بزرگتر از 0.3 میکرون درون فیلتر هپا گیر می کنند. فیلتر هپا با سه روش به طور همزمان باعث جذب و گیر انداختن ذرات آلاینده می شود.

قیمت دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا

روش مسدود کردن ( Inception )

وقتی که ذرات کوچک با اندازه در حدود 100 نانومتر همراه جریان هوا از میان فیلتر عبور می کنند به کناره های فیلتر گیر کرده و به دام می افتند و جریان هوا می تواند از فیلتر عبور کند.

گیر افتادن ( Impact )

از آنجایی که فیلتر هپا دارای بافتی متراکم است، ذرات بزرگتر از 1 میکرون درون بافت فیلتر گیر می کند و جریان هوا بصورت منحنی از لا به لای فیلتر می کند.

انتشار و پراکندگی (Diffusion )

در این روش آلاینده ها کوچکتر از 1 میکرون بدلیل اصابت با مولکول های گازی مدام در حال تغییر هستند. این اصابت و تغییر جهت باعث کاهش در سرعت حرکتشان می شوند و در نتیجه به آسانی در دام فیلتر هپا می افتند.

عملکرد فیلتر هپا در دستگاه تصفیه هوا

با توجه به 3 عملکرد گفته شده درباره  فیلتر هپا در می یابیم که این تکنولوژی قادر به حذف موثر بو و گازهای شیمیایی موجود در هوا نیست. چون که گاز های شیمیایی و بخارات بد بو در فاز مولکولی هستند و مولکول ها به راحتی از منافذ فیلتر هپا عبور می کنند. به همین دلیل است که تمام سیستم های تصفیه هوا مجهز به فیلتر HEPA دارای کربن فعال نیز می باشند. مکانیزم عمل فیلتر کربن فعال به گونه ای است که گاز های شیمیایی و بخارات بد بو به آن جذب شده و از هوای اطراف حذف می گردند.

کاربرد عمده فیلتر هپا

در بیمارستان ها استفاده از فیلتر هپا به ویژه در اتاق عمل از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا این فیلتر مانع ورود هوای بیرون به اتاق شده و باعث می شود فشار اتاق مثبت و ثابت بماند و همچنین از ورود میکروب ها به فضای اتاق عمل جلوگیری می کند. زیرا جلوگیری از بیماری های عفونی و قارچ های حاصل از میکروب بسیار در بیمارستان  اهمیت  بالایی دارد.
فیلتر در بیمارستان ها حتما از نظر ثابت نگه داشتن فشار مثبت داخل اتاق و 25 بار تعویض هوای اتاق و این که هوا حتما از سقف وارد شده و از کف خارج شود مورد اهمیت می باشد و کنترل می شود.
شرکت پال تهویه البرز تولید کننده تخصصی انواع فیلتر HEPA در ایران می باشد. این مجموعه تولید کننده فیلتر هپا برای دستگاه های تصفیه هوا نیز می باشد. شما مشتریان  محترم می توانید برای خرید فیلتر هپا، دستگاه تصفیه فیلتر هپا و مشاوره های لازم با کارشناسان متخصص ما در واحد فروش در ارتباط باشید.

نحوه عملکرد فیلتر هپا در دستگاه تصفیه هوا

فیلتر هپا به عنوان یکی از بهترین رکن های دستگاه تصفیه هوا شناخته می شود که با استفاده از سه عملکرد متفاوت ذرات معلق ریز و درشت موجود در هوا را به دام می اندازد و هوایی عاری از آلودگی و آلاینده را در اختیار شما قرار می دهد. 

رهگیری

ذرات معلق موجود در هوا در ریان عبور از فیلتر با الیاف آن برخورد می کنند و به دام می افتند به گونه ای که انگار ذرات در تار عنکبوتی نامرئی گیر کرده اند.

ضربه

ذرات بزرگ تر موجود در هوا به جهت لختی در برابر تغییرات ناگهانی جریان هوا به دام می افتند و به الیاف موجود در فیلتر برخورد می کنند و در آن محبوس می شوند.

انتشار

ذرات میکروسکوپی و بسیار ریز به وسیله حرکت براونی مسیری تصادفی و زیگزاگی را در فلتر هپا طی می کنند با این حرکت احتمال برخورد آن ها با الیاف و به دام افتادن شان افزایش پیدا می کند. 

نکات مهم در استفاده از دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا

  • فیلتر هپا باید به طور مرتب در دوره های خاصی تعویض شوند تا دستگاه تصفیه هوا از کارآیی لازم برخوردار باشد.
  • فیلتر هپا دارای تنوع بسیار بالایی می باشد که نوع فیلتر هپا به نوع آلاینده و شرایط محیطی مد نظر شما بستگی دارد.
  • برای انتخاب و خرید مناسب فیلتر هپا باید با یک کارشناس و متخصص که در این زمینه دارای تجربه و دانش کافی می باشد مشورت بگیرید. 

خرید دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا

شرکت پال تهویه البرز با ارائه و تولید دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا با کیفیت به شما کمک می کند تا از شر الاینده های موجود در هوا رها شوید و هوای مطبوع و دلچسب را در محیط مورد نظر خود فراهم آورید. فیلتر هپا شرکت پال تهویه البرز با قدرت جذب فوق العاده ذرات معلق موجود در هوا مانند .یروس ها، میکروب ها، قارچ ها، باکتری ها، دود ها، گرد و خاک و ... را به دام می اندازند و به شما این امکان را می دهد که از سلامتی خود و عزیزرا خود در برابر این آلاینده ها محافظت نمایید. 
برای خرید مناسب دستگاه تصفیه هوا با فیتر هپا کارشناسان فروش ما در شرکت پال تهویه البرز در خدمت شما هستند تا بهترین محصول را متناسب با شرایط محیط و نوع آلاینده های موجود در هوا به شما معرفی نمایند.