فیلتر هپا در البرز

فیلتر هوا به خاطر مصارف متعدد از کاربرد های متنوع آن، در انواع مختلف با کاربرد های متفاوتی ساخته و تولید می شوند. جنس به کار رفته در آن نیز ممکن است از الیاف گیاهی، مواد اسفنجی و توری های فلزی باشد و معمولاً به صورت تخت یا چین خورده داخل قاب های مقوایی یا پلاستیکی و فلزی قرار می‌ گیرند.
فیلتر هوا صنعتی بسته به انواع مختلف آن در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، فولاد، داروسازی، سیمان، تصفیه آب و بیمارستان ها استفاده می شوند. در اینجا به برخی از انواع آن و کاربرد ها و ویژگی های آن می پردازیم.
فیلتر هپا در البرز

فیلتر هپا:

با در هم پیچیدن و فشردن الیاف های فایبر گلاس یا پوشال و حصیر تولید می شود و دارای لایه های متعددی بوده که ذرات معلق در هوا در لابلای آن گیر می کنند و با توان جذب بسیار زیاد مانع عبور ذرات بسیار ریز خواهد شد. هوای سالم را عبور می ‌دهد و خیلی دیر مسدود می ‌شود.
هدف از استفاده از آن جذب ذرات بسیار ریز می باشد و به همین منظور از عامل موثر در جذب ذرات فوق العاده ریز یعنی قطر مناسب الیاف تشکیل دهنده و ضخامت مطلوب و سرعت عبور هوای بالا برخوردار است. فیلتر هوا صنعتی هپا به جهت قدرت و توانایی بالای جذب ذرات معلق در هوا و آلاینده ها که نزدیک به ۱۰۰ درصد است و دقت بالایی که در تصفیه هوا و تنظیم هوای پاک و مطبوع دارد، یکی از پرطرفدار ترین و موثرترین روش تصفیه هوا می باشد که به مقدار وسیعی مورد مصرف قرار می ‌گیرد. خصوصاً در مدل های این نوع از فیلتر هوا صنعتی از طرح لانه زنبوری آن استقبال خیلی خوبی می شود. امروزه با افزایش کارایی آن با استفاده از تکنولوژی روز در بیمارستان ها نیز از این سیستم استفاده می گردد.

فیلتر هوا صنعتی پنلی:

گاهی به عنوان پیش فیلتر و گاهی به عنوان فیلتر هوا صنعتی اصلی در بیمارستان ‌ها، کمپرسور، توربین ها، هود آشپزخانه و... مورد استفاده واقع می گردد. این نمونه از فیلتر صنعتی نیز دارای تنوع بوده و در طرح های کفی پنلی تولید و عرضه می گردد. به عنوان فیلتر  اصلی سیستم های گوناگون تهویه مانند محافظت از کویل و فن در برابر ذرات معلق در هوا و آلاینده ها کاربرد دارند. همچنین در مواردی به عنوان پیش فیلتر هوای صنعتی برای حفاظت سیستم های فیلتراسیون ثانویه استعمال می شوند و از حجم غبار سیستم فیلتراسیون کاسته و هزینه تعویض آن نیز خیلی کم است. این نوع فیلتر نیز با قاب یا بدون قاب تولید می ‌شود.

فیلتر هوا کمپرسور چیست

همانطور که از معنای کلمه ای فیلتر مشخص می باشد، فیلتر هوا که جزیی از فیلتر صنعتی می باشد، نیز مانعی برای منع ورود بسیاری از ذرات و غبار به داخل شی و یا اشیایی می باشد.می توان فیلتر هوا را نیز به این صورت تعریف کرد؛ فیلتر هوا یا در اصطلاح انگلیسی Air filter جهت از بین بردن و مانع شدن از ورود ذرات معلق در هوا به کار می‌روند.

مطالب مرتبط : فیلتر کیسه ای | فیلتر هپا