گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/06/29 - 11:06
كد :92

کاربرد فیلترها صنایع و آشپزخانه ها

سیستم‌های تهویه هوای مطبوع برای ایجاد هوای داخلی سالم طراحی شده‌اند. علاوه بر داشتن دما و رطوبت مناسب، از بین بردن آلودگی محیط داخلی نیز فاکتور مهمی در داشتن هوای مطبوع محسوب می‌شود.

امروزه سیستم‌های تهویه هوای مدرن، هوای محیط داخلی را از ذرات معلق ریز و درشت، بوها و آلاینده‌های گازی پاک می‌کنند. سیستم فیلتراسیونی که در منازل، ادارات، موزه‌ها و کارخانه‌های تولیدی نصب می‌شوند باید بتوانند کیفیت بهینه هوا را ایجاد کنند. همچنین این فیلترها باید بتوانند هوای خروجی در فرایندهای تولیدی را از ذرات خطرناک مانند دودهای جوشکاری، غبارهای روغنی یا دودهای خروجی آشپزخانه‌ها پاک نمایند.

کاربرد فیلترها صنایع و آشپزخانه ها

فیلترهای ضدروغن و کربن فعال‌شده در آشپزخانه

لوازم خانگی باارزش دیگری که به صورت موثری هوا را بهبود می‌بخشد هود آشپزخانه است که نقش مهمی در عملکرد ضدبو و ضدروغنی دارد. برای این منظور، هود از یک سیستم پیچیده‌ی فیلترها، شامل کرب فعال شده که تاثیر بسزایی در تصفیه هوا و حذف بو دارد، استفاده می‌کند.
همچنین یک هود خوب وضعیت خوبی را برای اسباب و اساسیه که هرروز در معرض بخارات قرار دارند ایجاد می‌کند. بنابراین سیستم فیلتر برای عملکرد هر هودی در اولویت می‌باشد، اینکه هود از نوع مکشی (که دود را گرفته و به خارج از خانه توسط لوله‌ها هدایت می‌کند) و یا از نوع فیلتری که قادر به تصفیه‌ی هوای گرفته شده و بازگرداندن هوای تمیز به آشپزخانه باشد.

سلامتی به هوا هم بستگی دارد

وقتی اولین کولرهای گازی در محیط حرفه‌ای و سپس وارد خانه‌ها شدند، در مورد سالم بودن آن به خاطر گردش و فیلتر هوا نگرانی‌هایی بود. از این رو، در کنار تنظیمات دمایی تقریبی، کولر گازهای اولیه کم اثرتر از انواع کنونی بودند.
در حال حاضر، سیستم‌های فیلتر در بیشتر محصولات تجاری، علاوه برای سرمایش و گرمایش، در بالاترین درجه‌ی تصفیه هوا مانند دیگر محصولات نظیر رطوب‌ساز‌ها هستند.
فیلترهای استفاده شده در این محصولات با عناصر طبیعی واکنش نشان می‌هدند که حشرات و باکتری‌ها را نیز خنثی می‌کنند. آنها معمولا از فیلترهای الکترواستاتیک و کربن فعال شده که در هودها هم استفاده می‌شود، برای حذف بوهای بد بکار می‌بند.

در مکانی تمیز و بدون آلودگی آشپزی کنید!

به دلیل معماری خاص بعضی از خانه‌ها، پنجره‌ای در آشپزخانه وجود ندارد و همین امر باعث می‌شود تا بوی غذا هنگام پخت در فضای آشپزخانه و داخل خانه بپیچد. این قضیه گاهی اوقات بسیار عذاب آور بوده و ممکن است تا ساعت‌ها بوی غذاهای تند در خانه بماند. خانم‌های ایرانی و مادران عزیز ساعات زیادی را در آشپزخانه سپری می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود ناخواسته در معرض انواع بوی سرخ کردنی و مواد مضر در هوا، قرار بگیرند. یک تهویه هوای مناسب باعث می‌شود تا محیط تمیزی به شما هدیه داده تا از آشپزی در آشپزخانه‌تان لذت ببرید.
مطالب مرتبط : فیلتر کیسه ای | فیلتر هپا