سفارش ساخت فیلتر هپا کرج

فناوری فیلتر HEPA اولین بار در دهه 1940 توسط بخش شیمیایی ارتش آمریکا و کمیته تحقیقات دفاع ملی طراحی و ایجاد شد. به عنوان بخشی از پروژه منهتن ، دانشمندان ملزم به ساخت فیلتری مناسب برای حذف مواد رادیواکتیو از هوا شدند. پروژه منهتن یک پروژه طبقه بندی شده دولتی حول توسعه بمب اتم در طول جنگ جهانی دوم بود.
محققان به روشی برای کنترل ذرات بسیار ریز آلوده به منابع رادیواکتیو هسته ای نیاز داشتند. هدف در آن زمان فیلتر کردن این سموم کوچک رادیواکتیو موجود در هوا بود که در طول توسعه و تولید بمب های اتمی ساطع شده بود.
طراحی این فیلتر ، خود بر اساس ماسکی بود که سربازان آمریکایی می پوشیدند. فیلتر ماسک ها از نوعی ماده از ترکیب الیاف پنبه نسوز و سلولز بود که سموم موجود در هوا را حذف کرده و سربازان آمریکایی را در برابر حملات گازی مصون نگه می داشت.
سفارش ساخت فیلتر هپا کرج

ساختار فیلتر هپا تصویه هوا چگونه است؟

معمولا ساختار فیلتر های هپا به صورت آکاردئونی است و این باعث افزایش طول عمر و کارایی این نوع فیلتر ها می شود. به این معنی که ساختار این ها به این ترتیب است که حجم زیادی از فیلتر های هپا در یک قسمت کوچکی فشرده و جاسازی می شود.
معمولا در دستگاه های تصفیه هوا که به صورت مستطیل شکل و صفحه ای ارائه می شود ممکن است ۴۰ متر از فیلتر های هپا در یک دستگاه یک متری جا شود. معمولا مدل های زیادی از این فیلتر ها که کاربرد زیادی هم دارند قابل شست و شو نیستند. که می شود آن را با تکاندن تمیز کرد و بعد از اتمام کارایی فیلتر باید برای دستگاه فیلتری جدید گرفت. خرید فیلتر هپا تصفیه هوا در مراکز مختلف و نمایندگی های هپا موجود است.

ساختار دستگاه های فیلتر های هپا

در ساختار دستگاه های فیلتر های هپا در واقع یک فن وجود دارد که با استفاده از آن هوا به درون دستگاه وارد می شود و بعد از رد شدن از دستگاه به فیلتر های هپا برخورد می کند و ذرات و آلودگی ها جذب آن می شود. در واقع فیلتر های هپا فضاهایی در حدود ۰٫۳ میکرون دارند که باعث رد شدن هوا از فیلتر می شود ولی ذرات و یا ویروس های بزرگتر از این مقدار اجازه رد شدن پیدا نمی کنند و در همان فضای روی فیلتر باقی می مانند.
فیلترهای هپا-HEPA در لوازمی با مکانیزم دمش یا مکش مانند جاروبرقی ها، کاربرد گسترده ای دارند. در این نوشتار قصد داریم اطلاعاتی درباره این نوع از فیلترها در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار دهیم. با ما همراه باشید: 
برای ساخت فیلترهای هپا، الیافی از جنس پوشال، حصیر و یا فایبرگلاس به شکلی تصادفی و نامنظم به هم بافته شده سپس فشرده می شود. الیاف به کار رفته قطری بین 0.5 تا 2 میکرون دارند.
در این فیلترها سه عامل اصلی وجود دارد که در جذب ذرات بسیار تاثیر گذارند. این سه مورد در زیر بیان شده اند: 
•    قطر الیاف به کار رفته
•    ضخامت فیلتر
•    سرعت عبور هوا از فیلتر

اثر بخشی فیلتر HEPA

توانایی فیلتر هپا (HEPA) در حذف ذرات به اندازه و سرعت ذرات بستگی دارد. با توجه به مکانیسم های ذکر شده در بالا ، فیلتر هپا (HEPA) ذرات را فقط بالای یک اندازه خاص حذف نمی کند. این می تواند ذرات هر دو بالاتر و زیر 0.3 میکرون را از بین ببرد. به طور کلی ، ذرات بزرگ (قطر بیشتر از 0.3 میکرون) توسط هر دو مکانیسم ضربه و رهگیری جذب می شوند ، در حالی که ذرات کوچک (با قطر کمتر از 0.1 میکرون) توسط مکانیسم انتشار جذب می شوند.

مطالب مرتبط : فیلتر کیسه ای | فیلتر هپا